ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 16:05

Büyükelçiden üniversiteye ziyaret

Büyükelçiden üniversiteye ziyaret


Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Giresun Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ı ziyaret etti. Nesibova, "Giresun Üniversitesi bizim için ülkemizin geleceği olan gençlerimizin kalitesi yüksek eğitim görecekleri bir üniversitedir. Sayın Rektör eğitim ve öğretimin altyapısını eksiksiz olarak hazırlamış. Çocuklarımızı burada mutlular." dedi.

Rektör Attar, Eğitim Müşaviri Sayın Doç. Dr. Necibe Nesibova ile birlikte, Gazipaşa Yerleşkesi'ndeki fakülteleri, ardından da Nizamiye Yerleşkesi’ndeki Tıp Fakültesi’ni gezdi. Fakülteye hayran kaldığını söyleyen Nesibova, "Her şey düşünülerek hazırlanmış, Sayın Rektör ve üniversite yönetimini kutluyorum." diye konuştu. Doç. Dr. Nesibova, Azerbaycan'dan gelen öğrencilerin eğitim-öğretim gördüğü üniversiteleri ziyarete etmek amacıyla Karadeniz'e geldiğini belirtti. Nesibova, "Ama Giresun Üniversitesi'nin Sayın Rektörü'nden dolayı bizdeki yeri çok farklı. Özel önem veriyoruz. Bu nedenle buraya daha fazla zaman ayırmak istedim. Öğrencilerimizin burada güvenle okuduklarını, ailelerinden ayrı olsalar bile bir anneleri olduğunu ve her türlü sorunlarının çözüldüğünü gördüm. Zaten bilgimiz vardı ama Giresun Üniversitesi bizim için ülkemizin geleceği olan gençlerimizin kalitesi yüksek eğitim görecekleri bir üniversitedir. Sayın Rektör eğitim ve öğretimin altyapısını eksiksiz olarak hazırlamış. Çocuklarımızı burada mutlular." şeklinde konuştu.

Gezi-ziyaret ve inceleme, Güre yerleşkesindeki birimlerden sonra rektörlük binasında bilgilendirmelerle sona erdi.

    REKTÖR ATTAR: ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SAYIMIZ DAHA DA ARATACAK

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise Nesibova'yı Giresun Üniversitesi ve Giresun'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti. Attar, "Daha önce aramadan bize sürpriz yaparak geldiler. Biz de kendisini üniversitemizin tüm birimlerini hiçbir hazırlık yapmadan, en doğal haliye gezdirerek bilgiler verdik. Çok olumlu toplantılar yaptık. Kendisi buradan olumlu izlenimler ayrılıyor. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'na öğrencilerin tercihlerini üniversitemize yönlendirecek olumlu görüşlerden oluşan bilgiler vereceklerini umuyorum. Giresun Üniversitesi uluslararası bir üniversitedir. Bu farklılığımızı pekiştiren; bu yıl hemen hemen dünyanın her ülkesinden ve de özellikle Azerbaycan'dan ve aynı coğrafyadaki Türk Cumhuriyetleri'nden gelen öğrencilerimiz olmuştur. Bu sayı her yıl katlanarak artacaktır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER