ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:47

Büyükelçi Özal Üniversitesi’ni ziyaret etti

Büyükelçi Özal Üniversitesini ziyaret etti


 Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov, 'Half a Decade in Turkey: Ambassadorial Insights' adlı proje çerçevesinde Turgut Özal Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Türkiye’de beş yıl ve üzeri sürede görev yapmış büyükelçilere yönelik proje kapsamında gerçekleşen ziyarette konuk büyükelçiye, rektör yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Kösecik ve Prof. Dr. Ramazan Yiğitoğlu refakat etti.

Proje ekibinin sorularını cevaplayan Büyükelçi Kadirov, Türk-Özbek ilişkilerinin köklü geçmişine vurgu yaparak, iki ülke ilişkilerinin son derece anlamlı bir temel üzerine inşa edildiğini belirtti. Türkiye’de 8 yılı aşan diplomatik hizmeti süresince Türk meslektaşlarından dostane bir muamele gördüğünü ifade eden Büyükelçi Kadirov, bu süreçte iyi niyet faktörünün önemine dikkat çekti. Konuk Büyükelçi onuruna verilen yemekte ise rektör yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Kösecik ve Prof. Dr. Ramazan Yiğitoğlu, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üniversite yetkilileri, ziyaret anısına Kadirov’a teşekkür plaketi takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER