ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 16:14

Büyükavşar’da Bahar Şenliği

Büyükavşarda Bahar Şenliği


Kırıkkale’nin Büyükavşar beldesinde Ankara ve Kırıkkale’de faaliyet gösteren işadamları ile
Küçükavşar Köyü Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği tarafından 3. Geleneksel Piknik ve 1. Bahar Şenliği düzenlendi.

Derneklerin amaçlarının güzel ortamları hazırlamak ve insanları bir araya getirerek kaynaştırmak vurgusu yapan Vali Ali Kolat, "İnsanların organize olmaları, birbirini tanımaları ve bu gücü hareket haline getirmeleri dernekler vasıtasıyla olmaktadır. Bu anlamda güzel bir misyon yüklendiğini görüyorum. İlimiz ve ilçelerini tanıtan bu birliktelikler artarak devam etmelidir." dedi.

Kırıkkale'de güzel bir potansiyel olduğunu ifade eden Kolat, "Bunun değerlendirilmesi anlamında herkesin katkı sağlamasını arzu ediyoruz. Kırıkkale’de Bir Güç Birliğimiz Platformumuz var. Bu Güç Birliği Platformu vasıtasıyla güzel sonuçlar almaya başladık. Hem yatırım anlamında, hem potansiyelin ortaya çıkması anlamında, hem de gelecekte nelerin yapılabileceği anlamında, güzel çalışmalar devam ediyor. Çünkü her attığımız adım ciddi mesafe aldığımızı göstermektedir. Bu vesileyle bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kırıkkale İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Dr. Ali Asker Demirhan da derneğin 2005 yılında kurulduğunu, birlik ve beraberliklerinin oluşmasına katkı sağladığı gibi yörenin kalkınması içinde çalışmalar yaptığını söyledi.

Küçükavşar Köyü Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği Başkanı Suna Yalçın ise, Delice ilçesini ve Küçükavşar köyünü İstanbul’da en iyi biçimde temsil ettiklerini belirterek, yapılan etkinliğin birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını arzu ettiklerini ifade etti.

Şenliğe Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Delice Kaymakamı Mehmet Parlak, il müdürleri, işadamları ile vatandaşlar katıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER