ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 16:08

Büyük ikramiyede Adana şansı


Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 3 kez üst üste Adana'da bir bilete isabet etmesi piyango bayilerini sevindirdi.
    
Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 45 milyon liranın Adana'da satılan ''6718374'' numaralı çeyrek bilete isabet etmesiyle büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.
    
Karakuş, talihlinin ve bileti hangi bayinin sattığının henüz belirlenemediğini ancak 3 yıl üst üste Adana'ya büyük ikramiyenin çıkmasının kentteki milli piyango bayilerini ve satıcılarını sevindirdiğini ifade etti.
    
45 milyon liranın Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi olduğunu belirten Karakuş, şunları kaydetti:
    

''Büyük ikramiyenin Adana'ya çıkması bizleri mutlu etti. Artık Adana favori kentlerden birisi oldu. Daha önce vatandaşlar İstanbul'dan bilet sipariş verirlerdi. Artık çevre illerden bize siparişler geliyor. Bunlar da satışlarımızı canlandırıyor. Gönül ister ki bu para Adanalı birine çıksın.''
    
Bilet satışlarından memnun olduklarını belirten Karakuş, 300'ü seyyar 400'ün üzerinde Milli Piyango bayisi bulunan kentte bu yıl 18 milyon piyango bileti satıldığını bildirdi.
    
Son 3 çekilişte büyük ikramiyenin Adana'ya çıktığını hatırlatan Karakuş, ''Büyük ikramiyenin yine Adana'ya çıkacağı içimize doğmuştu. Çok da güzel oldu. 2006 yılında büyük ikramiyeye ortak olmuştuk. 2010 ve 2011 yıllarında da büyük ikramiye Adana'ya çıktı. Son 3 yılda üst üste büyük ikramiye Adana'ya çıkıyor. Adana son 3 yılda 3'te 3 yaptı. Bu da bizleri mutlu etti'' dedi.
    
Bu arada, bazı vatandaşlar Milli Piyango bayileri önünde biletlerini kontrol etti.
    
     En şanslı 3 ilden biri
    
Adana ayrıca, Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği yılbaşı özel çekilişinde en şanslı 3 ilden biri olma özelliğine sahip.
    
Son 20 yıldaki yılbaşı çekilişlerinde 73 kişinin biletine büyük ikramiye isabet etti. İstanbul 27, Ankara 9 kez bu sevince ortak oldu. Adana'da ise 1992'den 2012'ye kadar 6 kez büyük ikramiye sevinci yaşandı.
    
1992 yılında çeyrek bilete büyük ikramiye isabet eden Adana'da, 1995, 1998, 2006, 2010 ve 2011 yıllarında yine çeyrek bilete büyük ikramiye çıktı.
    
Bu yıl da çeyrek biletle büyük ikramiye sevinci yaşayan Adana, 1992'den beri kazandığı büyük ikramiye sayısını 7'ye çıkarmış oldu.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER