ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 21:27

"Büyük bir kahramandı, hepimizi kurtardı"


ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccardione, ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Akarsu için, "Dost Mustafa büyük bir kahramandı. Hepimizi bugün kurtardı" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccardione eşi Dr. Marie Ricciardone ile birlikde, ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Yaklaşık yarım saat Akarsu'nun evinde kalan Büyükelçi Ricciardone, taziye ziyareti sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Açıklaması esnasında oldukça duygulanan ve gözleri dolan Ricciardone, şu ifadeleri kullandı:

"Kahraman Mustafa Akarsu'nun ailesine bu akşam, taziyede bulunmak ve başsağlığı dilemek için geldik. Hepimiz çok üzüldük. Ailesinin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Bizim için dost Mustafa büyük bir kahramandı. Hepimizi bugün kurtardı. Allah bilir bugün Mustafa olmasaydı kim bilir daha kaç kişi kaybedebilirdik. Hizmetleri için teşekkürler olsun." dedi.

Öte yandan Akarsu'nun ailesinin bulunduğu ev önünde bir ambulans bekletilirken, evde rahatsızlık geçiren Akarsu'nun bir yakınına ise yine sağlık ekipleri evin içerisinde müdehale etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER