ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:46

Bursa’ya 20 milyon TL’lik sportif yatırım müjdesi

Bursaya 20 milyon TLlik sportif yatırım müjdesi


Bursa Valisi Şahabettin Harput, buz pistinden çok amaçlı spor salonu ve kamp eğitim merkezine kadar 2013 yılı için kente yaklaşık 20 milyon TL’lik sportif yatırım yapacaklarını açıkladı.

Bursa’nın her geçen gün sosyal, sportif, eğitim ve kültürel yönü ile Türkiye’nin vizyon şehirlerinden biri haline geldiğini belirten Vali Şahabettin Harput, bu kapsamda özellikle gençlerin hem boş vakitlerini değerlendirmesi hem de sporda ilerlemesi için çok önemli yatırımlar yaptıklarını kaydetti. Başta Spor Bakanlığı olmak üzere Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile diğer belediyelerle ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Harput, “2013 yılında Bursamızda çok önemli spor yatırımlarını gündemimize aldık. Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Timsah Arena Stadı dışında, Bakanlığımızın yürüttüğü en büyük proje Nilüfer’deki büyük kapalı spor salonu. 15 bin kişi kapasiteli salon Bursa’da sadece spor değil, sosyal ve kültürel pek çok konuda kullanılabilecek. Bunun dışında devam eden bir 5 bin kişilik Cengiz Göllü Voleybol Spor Stadı inşaatı da var. Her iki inşaatında bu sene bitirilmesi planlanıyor.” dedi.

Bu yıl için bazı yeni projeleri de gündeme aldıklarını anlatan Harput, “İnegöl ve Gemlik ilçelerimizde birer gençlik merkezi yapılacak. İl merkezinde yeni bir atletizm pistini gündemimize aldık. Şu an 4 milyon TL ödenek ayrılan bu proje de Bursamız için çok önemli.” şeklinde konuştu.

“BURSA’YA 20 MİLYON TL’LİK SPORTİF YATIRIM”

Uludağ’la bilinen Bursa’da bir buz pateni pistini gündeme aldıklarını dile getiren Vali Harput, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız Bursa’da 6 milyon keşif bedeli ile bu sene bir buz patenini programa aldı. İnşallah bu buz pateni salonunun gerçekleşmesi ile Bursa önemli bir boşluğu dolduracak. Bu alanda spor yapmak isteyen geniş bir kitleye de hizmet yapma imkanı vereceğiz.”

Bu pistin yanına da ‘Spor Fabrikası’ denen çok amaçlı bir spor salonu yapacaklarını ifade eden Vali Şahabettin Harput, şunlara söyledi: “Bursamızda bugüne kadar ciddi olarak ihtiyacını duyduğumuz bir sporcu kamp eğitim merkezi ciddi bir ihtiyaçtı. Bursa’da ulusal ve yerel manada veya uluslararası platformlarda sporcuların kamp yapacağı bir merkezin olmayışı bir eksiklikti. Bu eksiklik plana alınarak tamamıyla çözülmüş olacak.”

“Bu yıl için programa alınan yatırımların ilk planda ödenek tutarı toplam 20 milyon TL civarında” diyen Bursa Valisi Şahabettin Harput, ihtiyaç oldukça ödenek tutarının da artırılacağını sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER