ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:59

Bursa'nın Yıldırım ilçesi de termal tesise kavuşacak

Bursanın Yıldırım ilçesi de termal tesise kavuşacak


Bursa'nın Yıldırım ilçesine Selçuk Hatun Termal Tesisi yapılacak. Tesisinin protokolü Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin tarafından imzalandı.

Yıldırım Belediyesi'ne ait Yavuzselim Mahallesi’nde Spor Kompleksi yanında bulunan araziye, 'Selçuk Hatun Jeotermal Tesisi' projesi resmiyet kazandı. İmza töreninde konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Termalin şehrimizin doğu yakasına gitmesi konusunda bugün çok tarihi bir protokole imza atıyoruz. 3 yıldır Bursa Termal konusunda çok ciddi mesafeler kaydetti. Bursa tarihi termal kent kimliği ile Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’ne üye seçildi. Termal bugüne kadar hep belirli bir zümreye hitap etti. Termal lüks otellerde, lüks tesislerde sınırlı kaldı. Termalin bundan böyle her kesime hitap edecek, çok yönlü hizmet verecek. Yeni kurulacak termal tesisin Yıldırım ilçemizde olması bizleri de çok mutlu etti. Bu her yönüyle kimlikli bir proje olacak. Bu güzel işbirliği ile Bursa’nın termal kent olarak tarihe geçmesinde, bugün imzaladığımız projede sebep olacaktır. Şimdiden tesisin hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CÜZİ RAKAMLARLA TEDAVİ İMKANI OLACAK
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de Yıldırım’da spor kompleksinin hemen yanında yapılacak olan “Selçuk Hatun Termal Tesisi” ile vatandaşların cüzi rakamlarla tedavi ve dinlenme amaçlı termal sudan faydalanacaklarını söyledi. Başkan Keskin şunları kaydetti: “Valimizle bugüne kadar birçok projeye imzamızı attık. Bugün de Çevre Komisyonumuzun önerisi ile masaya yatırdığımız ve olgunlaştırdığımız termal tesis için işbirliği protokolüne imza atıyoruz. Büyükşehir’in su hattını çekeceği, Bursa Valiliği Jeotermal Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.’nin termal suyu çıkaracağı ve yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak inşaatın Yıldırım Belediyesi tarafından yapılacağı proje ile Yıldırım çok güzel bir termal tesise kavuşacak. En ince detaylarına kadar düşünülmüş bu proje ile eskiden sadece belirli bir zümreye hitap eden termal tesis, herkesin yararlanabileceği tedavi görebileceği bir yer olacak. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ödünç ise Bursa Valiliği Jeotermal Enerji Sanayi Ticaret A.Ş., Yıldırım Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolün 'hayırlı, uğurlu olması' temennisinde bulundu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER