ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 10:06

Bursalılar yeni yıla girerken dilek balonları uçurdu

Bursalılar yeni yıla girerken dilek balonları uçurdu


Türkiye'nin birçok kentinde olduğu gibi Bursa'da da 2014 yılına coşku ile girildi. Bursalılar 2014'e girerken dilek balonları uçurdu, bazı Bursaspor taraftarları ise Bursaspor lehine tezahürat yaptı.

Bursa’da başta Uludağ başta olmak üzere kentin önemli eğlence merkezlerini dolduran vatandaşlar, yeni yıla coşkulu bir şekilde girdi. Bazı vatandaşlar ise saat 24.00'e yaklaşınca dışarı çıkarak kentin önemli merkezlerinde toplandı.
Vatandaşlar, kentin en işlek yerlerinden olan Atatürk Caddesi Heykel civarında toplandı. Saat 24.00'e yaklaşınca geri sayımı birlikte yaptı. Saat 24.00 olunca büyük bir coşku yaşayan vatandaşlar hep bir ağızdan sevinç çığlıkları attı.
Alanda toplanan özellikle Bursasporlu taraftarları, takımları lehine tezahürat etti. Meşaleler eşliğinde eğlenerek yeni yıla giren vatandaşlar herkesin mutlu bir yıl temennisinde bulundu.

YENİ YILA DİLEK BALONLARI İLE GİRDİLER

Bu arada yeni yıl kutlaması için Heykel'e gelen vatandaşlardan birçoğu yeni yıl için dilediklerini balonlarla gökyüzüne saldı. Dilek balonları ile yeni yılda sağlık, başarı ve mutluluk dileyen vatandaşlar, ayrıca 2014'de kadın cinayeti görmek istemediklerini belirtti.

Bazı vatandaşların dilek balonları elektrik ve tramvay tellerine takılsa da sonu mutlu bitti. Kentin bazı yerlerinde yaşanan kavgalara polis ekipleri anında müdahale etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER