ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 16:50

Bursagaz'dan kitap toplama kampanyası


Bursagaz, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap toplama kampanyası başlattı. Şirket bünyesinde başlatılan kitap toplama kampanyası ile toplanan kitaplar, Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği aracılığı ile yenilenecek köy okulunun kütüphanesine bağışlanacak.

Kütüphaneler Haftası’nı kutlayan Bursagaz Kurumsal İletişim Yöneticisi Dilek Kiper, "Kitaplar, insan düşünce ve sanatının, bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan en önemli kaynaklardır. Herkesin her kitabı alması mümkün değildir. Hele hele pahalı ve eski kitaplara ulaşmak daha da güçtür. Bunu mümkün kılmak için de kütüphaneler kurulmuştur. Bulunduğumuz yerde mümkün olduğunca hem kütüphanelerden yararlanma yoluna gidelim hem kütüphaneleri tanıtalım hem de kütüphanelerin zenginleşmesi için gerekli bağış ve yardımı yapalım. Kütüphanelerimizi zenginleştirerek daha fazla kaynağa ve bilgiye ulaşılmasında aracı görevini üstlenelim düşünceyle yola çıkarak Kütüphaneler Haftası nedeniyle bir çalışmaya imza atıyoruz. Umarım topladığımız kitaplarla gencecik nesillerimize faydalı olabiliriz." dedi.

Kütüphanelerin önemine dikkat çeken Kiper, “Kitaplarınızı bağışlayın, bilginin yayılmasına aracı olun.” çağrısında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER