ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:51

Bursagaz'a sosyal sorumluluk ödülü


Doğalgaz dağıtım şirketi Bursagaz, Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (EGD) ‘Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım' projesi ile Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) düzenlediği Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri, sosyal sorumluluk kategorisinde ödül aldı.

Bursagaz çalışanları tarafından şirket bünyesinde kurulan ve çalışanların desteği ile kurulduğu günden bu yana eğitime verdiği desteği aralıksız sürdüren Bursagaz EGD, 2012 yılında toplu açılış töreni ile Milli Eğitim’e devir teslimini gerçekleştirdiği 40 okulda 45 özel eğitim sınıfı yenileme projesinin mutluluğunu, aldığı HİÇ Ödülü ile pekiştirdi.

Bursagaz EGD Başkan Yardımcısı Esin Dursun, sosyal sorumluluk dalında aldıkları bu ödülle başarılarının bir kez daha tescillendiğini dile getirdi. Aldıkları sosyal sorumluluk kategorisindeki Hiç Ödülü’nün bu projeleri için verilen üçüncü ödül olduğunu belirten Dursun, “Şu anda açılan sınıflarda 500 özel eğitim gerektiren öğrencimiz eğitim görüyor. Ancak eğitim her zaman üzerinde çalışılması ve yatırım yapılması gereken bir alan. Bursagaz EGD olarak eğitime yönelik desteklerimiz devam edecek." diye konuştu.

Bursagaz EGD Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi ise ödülle ilgili şunları söyledi: "Doğuştan veya daha sonradan bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma hali, her insanın karşılaşabileceği durumlardan biri. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçüsü olmakla beraber, insana verilen değer ve önemin de belirgin yansımalarıdır. Engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulunması hepimizin sosyal sorumluluğudur. Biz Bursagaz Eğitim Gönülleri Derneği olarak 40 okulda 45 engelli sınıfını engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeniledik. Yaşadığımız topluma sağduyu ile yaklaşarak her zaman üzerimize düşenleri yerine getirme amacında ve gayretinde olduk. Bu gayretimizin de onlarca proje arasından ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER