ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:15

Bursagaz'a ikinci kez Altın Vana Ödülü


Alman enerji devi EWE AG’nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, bu yıl Trabzon’da düzenlenen 4. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sosyal sorumluluk alanında ikinci kez 'Altın Vana Ödülü'nü aldı.

Enerji Fuarcılık, Enerji Petrol Gaz, Gas & Power ve Green Power gazetelerinin katkılarıyla bu yıl Trabzon’da düzenlenen 4. Türkiye Enerji Zirvesi’nde Bursagaz, yine sosyal sorumluluk alanında Altın Vana Ödülü’nün sahibi oldu. Söz konusu ödülün verimli ve yenilikçi ürünlerin yanı sıra şirketlerin sosyal sorumluluk alanında yaptığı faaliyetlerin de dikkate alınarak verildiği belirtildi.

Bursagaz çalışanları tarafından şirket bünyesinde kurulan ve faaliyetlerini sürdüren Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (EGD) gerçekleştirdiği çalışmalara ithafen verilen ödülle EGD üyeleri, topluma fayda sağlayacak projeler gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

Alınan ödül ile ilgili duygularını dile getiren Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, "Bursagaz çalışanlarının eliyle kurulan dernek Bursagaz’ın kurumsal desteğini de arkasına alarak 8 yıllık geçmişinde önemli kurumsal sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştır." dedi.

Bursagaz’ın şehirle bütünleşerek pek çok sosyal sorumluluk projesinde görev üstlendiğini belirten Tola, şöyle konuştu: "Demokratikleşme, örgütlenme, paylaşım sağlama amacıyla bir araya gelen görev bilinci yüksek kişilerden oluşan sivil toplum örgütlerine bir halka daha ekleyen Bursagaz, çalışanlarından oluşan Eğitim Gönüllüleri Derneği ile özellikle ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere el uzatmıştır. EGD aracılığıyla 2005-2011 yılları arasında 14 okulda sınıf düzenlemeleri yapılmış, 200’e yakın öğrenciye burs verilmiş ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımı yapılmıştır. Dernek ayrıca kurulduğu günden bu yana her yıl okulların açılma döneminde kırtasiye yardımları da yapmaktadır."

Bursagaz EGD’nin misyonunu "Bursagaz çalışanları olarak, Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği vasıtasıyla ildeki eğitim, öğretim faaliyetlerine katkılar yapmak, özellikle muhtaç okul ve öğrencileri desteklemek ve bu hususta çeşitli etkinlikler düzenlemek" olarak açıklayan Tola, dernek bünyesinde bir spor kulübü oluşturulduğunu ve kulübün ilk olarak basketbol branşında faaliyet göstermeye başladığını söyledi.

2012 yılında toplu açılışını yaptıkları 'Engelli Eğitimi Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım' isimli projeden de bahseden Tola, bu proje kapsamında 40 ilköğretim okulunda 45 özel eğitim sınıfını baştan aşağı yenilediklerini hatırlattı. Tola, özel eğitim sınıflarını yenileme projesini tüm Bursa’ya yaymak istediklerini ve bu noktadan hareketle 2013 yılı programında projenin 2’nci fazını gündemlerine eklediklerini kaydetti.

Tola ayrıca geçmiş dönemlerde destek verdikleri okulları unutmadıklarını, bu okulları derneğin himayesine aldıklarını ve herhangi bir ihtiyaçlarının söz konusu olması durumunda ise bu ihtiyaçları karşıladıklarını anlattı.

Bu ödülü almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Tola, EGD yönetimine, üyelerine ve Bursagaz çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER