ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:35

Bursagaz, Yakup köyü okulunu yeniledi

Bursagaz, Yakup köyü okulunu yeniledi


Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGD) Köy Okulu Yenileme Projesi kapsamında Orhaneli ilçesine bağlı Yakuplar köyünde bulunan Yakuplar Köyü İlköğretim Okulu'nun tamirat ve bakımını gerçekleştirdi.

Bursagaz EGD, Yakuplar İlköğretim Okulu’nda boyadan badanaya, elektrik tesisatından, bahçe düzenlemesine, sıradan masaya, tahtadan kaleme öğrencilerin her ihtiyacını karşılayacak çalışmaları gerçekleştirdi. Kütüphaneler Haftası’nda şirket bünyesinde başlattığı kitap toplama kampanyasında toplanan yaklaşık bin kitabı okulda oluşturduğu kütüphaneye bağışlayan şirket ayrıca köydeki bütün öğrencilere de ayakkabı ve tişört hediye etti.

Üç ay süren çalışmaların son halini görmek üzere köy okulunda bir araya gelen Bursagaz ve Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Ekibi, okul bahçesinde düzenledikleri festivalle öğrencilere ve köy halkına eğlenceli anlar yaşattı. Mangal partisi, pamuk helva, patlamış mısır ve limonata ikramı, animatörler eşliğinde çocuklara yönelik çeşitli oyunların yer aldığı şenlikte çocuklar, kurulan oyun alanlarında doyasıya eğlendi. Köy halkı da okul bahçesinde Bursagaz’a iyi niyet ve teşekkür göstergesi olarak gözleme alanı kurdu ve saç üzerinde pişirdikleri gözlemeleri Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Ekibi'ne ikram etti.

Okul bahçesinde konuşan Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, "Gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projesiyle yenilenen okulumuzun, köy halkını ve öğrencilerini böylesine memnun etmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağı. Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak 7 yılda birçok eğitim faaliyetine destek olduk. Eğitim her zaman üzerinde çalışılması ve yatırım yapılması gereken bir alan. Bursagaz olarak eğitime yönelik desteklerimiz devam edecek." diye konuştu.

Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak birçok okulda bilgisayar sınıfları, fen laboratuvarları, müsamere odaları gibi çalışmaları da gerçekleştirdiklerini belirten Çerçi, "Yine bu yıl Bursagaz çalışanları eşliğinde şenlik havasında bir köy okulumuzu yeniledik." ifadesini kullandı.

Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Mesken Şükrü Özden ise çalışmayla ilgili şunları kaydetti: "Bu proje bizim şirket çalışanlarımızın gönül desteğiyle yürütülüyor. İhtiyaç sahibi köyümüzün okulunu baştan aşağı yeniledik. Yaptığımız bu çalışmalar Bursagaz’ın yalnızca doğalgaz dağıtımıyla uğraşmayıp, sosyal sorumluluk projelerini de yerine getirdiğinin göstergesidir. Yenilenen okulumuzun köy halkımız ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER