ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:18

Bursagaz gençlik koşusu gelenekselleştirildi

Bursagaz gençlik koşusu gelenekselleştirildi


Bursagaz, atletizm sporuna ilgiyi artırmak amacıyla, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği “Gençlik Koşusu”nun ikincisini düzenliyor.

Gençlik Koşusu ile ilgili bilgi veren Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, bu yılki koşuda atletlerin, dört ayrı kategoride mücadele edeceklerini söyledi. Her kategori için farklı uzunluklar belirlendiğini belirten Tola, yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılardan birincilere toplamda 2 bin TL ve madalya, ikincilere bin 600 TL ve madalya, üçüncülere ise bin 200 TL ve madalya, dereceye giren atletlerin okullarına ise kupa verileceğini dile getirdi.

Tola, şunları ifade etti: “Bursagaz olarak Bursa’ya güvenli doğalgaz arzı sağlamanın yanı sıra çeşitli sosyal sorumlulukları da yerine getirmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu bilinçle de Bursa Atletizm İl Temsilciliği ile işbirliği yaparak güzel ve anlamlı bir projeye daha geçen yıl imzamızı atmıştık. Bu yıl da bu anlamlı projemizi sürdürme ve geleneksel olarak her yıl düzenleyerek spora olan desteğimizi sürdürme kararı aldık. Şimdiden yarışmaya katılacak gençlerimize de başarılar diliyorum.”

Bursa Atletizm İl Temsilciliği ve Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Gençlik Koşusu 24 Mayıs Cuma günü saat 09.30’da Botanik Park’ta gerçekleştirilecek.

Bu yılki katılımcılar, Gençlik Koşusu’nda “Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar, Genç Erkekler” kategorilerinde yarışacak. Gençlik Koşusu’na katılacak yıldız kızlar 2 bin, yıldız erkekler 3 bin ve genç bayanlar 3 bin, genç erkekler ise 5 bin metre koşarak mücadele verecek.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER