ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 21:22

Bursa’dan Mısır darbecilerine lanet, Mursi’ye destek

Bursadan Mısır darbecilerine lanet, Mursiye destek


İnsan Hakları Koruma Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen eylemde; Mısır’da halkın iradesine karşı gerçekleştirilen darbe kınanırken, seçimle iş başına gelen Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye destek verildi.

Dünya Kudüs Günü vesilesi ile Ulu Cami bahçesi Orhangazi Parkı'nda gerçekleştirilen eyleme katılanlar taşıdıkları döviz, pankart ve sloganlarla İsrail ve ABD başta olmak üzere Mısır'daki darbecilere tepki gösterdi. Bu yılki Dünya Kudüs Günü nedeniyle Mısır’daki demokrasi isteyen halka destek vermek için sokaklara döküldüklerini belirten Mustazaflar, darbecilere ve destekçilerine lanet okudu.

Mustazaflar adına basın açıklaması yapan Mustazaflar Cemiyeti Bursa Şube Başkan Yardımcısı Hasan Şenol, bölgedeki kanın durması için öncelikle Kudüs’ün Siyonist İsrail’in elinden kurtarılması gerektiğini belirtti. Şu mübarek Ramazan ayı ve bayram arifesinde Müslümanların sevinçlerinin kursağında kaldığını belirten Şenol, “Yanı başımızdaki Suriye’de 3 yıldır devam eden çatışmalar, Burma’da Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin topluca katledilmeleri, Irak’ta halen devam eden bombalı saldırılar, Filistin’de Gazze’de Siyonistlerin durmak bilmeyen cinayetleri canımızı yakıyor, yüreğimizi dağlıyor.” dedi.

Orta Doğu’da yaşanan çatışma ve cinayetlerin asıl sebebinin İsrail ve destekçisi ABD olduğunu savunan Şenol, “Dünya Kudüs Günü vesilesi ile şunu belirtmek istiyoruz ki geçtiğimiz haftalarda Mısır’da halkın iradesine ve inançlarına yapılmış olan bir darbe ve bu darbeden sonra zaman zaman yapılan katliamlarla Müslüman kardeşlerimizin kanları akıtılıyor. Şu iyi bilinmelidir ki bu darbe İslam’a ve Müslümanlara yapılmıştır.” şeklinde devam etti.

Mısır’daki darbenin ardından 450 kişinin hayatını kaybedip, 5 binin üzerinde kişinin ise yaralandığını aktaran Hasan Şenol, tek kurtuluş yolunun ise İslam’ı yaşamak ve tek vücut olmaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER