ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 18:27

Bursa'dan 17 bin Suriyeli çocuğa "Rabia" yardımı


Bursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye halkı için toplanan yardımları taşıyan 4 tır, dualarla uğurlandı.
Tırlarda gıdanın yanı sıra 17 bin Suriyeli çocuk için kırtasiye seti bulunuyor. İki buçuk yıldır eğitim alamayan Suriyeli çocukların, İHH'nın oluşturduğu çadırkentlerde eğitilmesi planlanıyor.

Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Merinos Parkı'nda yaptığı açıklamada, "Bursa'dan Suriye'ye Rabia yardımı" flamalarının asıldığı tırlarda gıda ve kırtasiye setlerinin bulunduğunu söyledi.
"Suriye'de başlayan zulmün 2 buçuk yıldır devam ettiğini" belirten Kaptan, "Allah'a hamd olsun bizler, hiç durmadan o kardeşlerimizin yanında olmak için İHH olarak gayret ettik ve alanda bu yönde çalışmalarımızı sürdürdük. Kurban kesimini de ağırlıklı olarak Suriye'de yapacağız ve Türkiye'de dağıtacağımız hisseleri bile Suriye'deki kardeşlerimize ulaştıracağız. Bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz" diye konuştu.

Sonuna kadar mazlumun yanında olmaya söz verdiklerini dile getiren Kaptan, şöyle devam etti:
"Suriye'de 'Yetim Koordine Merkezi' açtık. Orada tespit ettiğimiz yetim sayısı, 350 bin. Bu çocuklara kim sahip çıkacak? İHH olarak kurduğumuz merkezle o çocuklarımıza da el uzatıp eğitimlerini, sağlık masraflarını, her ihtiyaçlarını karşılamış olacağız. Tırlarımızın içinde 17 bin çocuğumuzun kırtasiye seti var. 2 buçuk yıldır eğitim alamayan çocuklarımız inşallah orada oluşturduğumuz çadırkentlerde eğitimlerini almış olacak."

Bursa'dan 48'inci yardım tırının Suriye'ye uğurlandığını belirten Kaptan, yardımların devam edeceğini, dua ve destek beklediklerini sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER