ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 22:50

Bursa'daki Samsunlular iftarda buluştu


Bursa'da faaliyet gösteren Samsun'un Kavak ilçesi Yaşar Doğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri açık alanda verilen iftarda bir araya geldi.

Bursa Kavaklılar Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğine siyasiler ve sivil toplum kuruluşları yanı sıra binlerce Kavaklılı katıldı. İftarda yöresel yemekler ikram edildi. İftar menüsünde haluçka çorbası, mısır çorbası, etli nohut, keşkek, lokma tatlısı, lahana sarma, manda yoğurdu, pancar pekmezi, dal (ilmek) turşusu ve yöresel pıtıl ekmeği vardı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürel, Bursa’daki Kavaklıların buluşmasının bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini belirterek, "Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında birçok başarıya imza atmış milli güreşçimiz Yaşar Doğu’yu anma gecesi çalışmalarına şimdiden başladık." dedi.

Uzun yıllar Bursa Samsunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Derneğin Onursal Başkanı Ali Baklacı, Samsunlu iş adamı Süleyman Keskin'le birlikte bir engelliyi evinde ziyarette bulunarak tekerlekli sandalye hediye etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER