ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 11:29

Bursa'da şehrin göbeğindeki sahipsiz atlar güçlükle toplandı

Bursada şehrin göbeğindeki sahipsiz atlar güçlükle toplandı


Bursa’da, şehir merkezinde sahipsiz dolaşan atlar, Osmangazi Belediye ekipleri tarafından toplandı. Ekiplerin uzun süre atları kovalaması ilginç görüntüler oluşturdu, zaman zaman da atlar ekipleri kovaladı.

        Güneştepe ve Yunuseli mahallelerinde Romanlar ile mahalle sakinleri arasında önceki akşam yaşanan olaylar, alkollü bir Romanın at pisliği yüzünden tartıştığı komşusunun 16 yaşındaki kızını pompalı tüfekle yaralamasının ardından başlamıştı. Mahalle sakinleri, Roman vatandaşların evlerinin camlarını kırıp at arabalarını yakmıştı. Olayların daha da büyümemesi için çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi olaylara müdahale etmiş, yanan at arabaları da itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüştü.

        Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri, dışkıları yüzünden mahallede büyük olayların yaşanmasına sebep olan atları, düzenlediği operasyonla topladı. Atlar, Bursa Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na teslim edildi. Olayların meydana geldiği mahallelerde polis desteğinde gerçekleştirilen at operasyonuna, Osmangazi zabıtasının dışında, Bursa Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı’ndan ekipler de katıldı.

        Mahallede başıboş dolaşan sahipsiz atların bazıları, görevlilere zorluk çıkartmayıp kolayca yakalandı, bazıları ise yakalanmamak için büyük mücadele verdi. Etrafı duvarla çevrili çamlık alana bırakılan atları yakalamak isteyen görevliler, atlarla köşe kapmaca oynadı. Zaman zaman atların ısırmaya çalıştığı görevliler, büyük bir mücadele sonunda yakaladıkları atları, Osmangazi Belediyesi’ne ait kamyonlara yükleyerek mahalleden uzaklaştırdı.

        Görevliler, polis desteğinde gerçekleştirilen sahipsiz at operasyonu ve enkaz toplama çalışmalarının devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, şu bilgiler verildi: “Çevreyi kirleten, rahatsızlık veren sahipsiz hayvanlar ile olayların yaşandığı akşam yakılan at arabalarının enkazları belediye ekiplerimiz tarafından toplanıyor. İlk etapta yakalanan 12 sahipsiz at, Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı'na teslim edildi. Bunun dışında, bu mahallelerimizde, ruhsatsız ve kaçak yapılarla, boş alanlara rastgele kurulmuş çadır ve barakalar da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da belediyemiz tarafından yıkılarak kaldırılmaya devam edecek.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER