ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Nisan 2014 Cumartesi 16:04

Bursa'da sağanak yağmur günlük hayatı felç etti

Bursada sağanak yağmur günlük hayatı felç etti

Bursa'da önceki günden bu yana etkili olan sağanak yağmur sebebiyle başta sürücüler olmak üzere vatandaşlar zorluk çekiyor.
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre yağmur, bu gece saatlerine kadar devam edecek. Geceden itibarense üç dört gün boyunca yağış beklenmiyor. Bugün kaydedilen ölçümlere göre metrekareye 5 kg. yağış düştü. Yağıştan dolayı trafikte büyük aksamalar yaşanırken yollarda su birikintileri oluştu. Arabalar ve yayalar ilerlemekte zorlanırken bazı vatandaşlar duraklara sığındı. Yağışlarla birlikte bu gece hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düşeceği, bu sebeple yüksek kesimlerde don olayı tehlikesi bulunduğu bildirildi. Çarşamba gününden itibarense sıcaklık yükselecek.

ULUDAĞ'DA 40 SANTİMETRE KAR VAR

Türkiye’nin kış turizm merkezi Uludağ’da ise yaklaşık 40 santimetrelik kar ölçümü yapıldığı belirtildi. Pistlerdeki kar kalınlığının yaklaşık 40 santimetreyi bulduğu Uludağ’a, günübirlikçiler ve turistler akın etti. Karla birlikte Uludağ’da hava sıcaklığı gece eksi 4 dereceye kadar düşerken iki gün daha eksi 4 ila 6 derece civarında olması bekleniyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER