ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:44

Bursa Valisi Karaloğlu, Mudanya'da incelemelerde bulundu


Bursa Valisi Münir Karaloğlu ilçe gezilerini sürdürüyor. İlk kez geldiği Mudanya’da incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, Kaymakam Orhan Çiftçi’yi ziyaret ettikten sonra belediyeye geçerek ilçenin durumuyla ilgili brifing aldı.

Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, fotoğraf sunumuyla başladığı sunumunda tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra Mudanya’nın coğrafik ve demografik yapısını da anlattı. Kaymakam Çiftçi, ilçenin öncelikli ihtiyaç ve sorunları olarak sıraladığı hükümet konağı, soğuk hava deposu, Esence’de tarımsal amaçlı gölet ve kent güvenliği açısından mobese ve ilçe spor salonuna ek bina gibi yatırımlar noktasında çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Mudanya’da eğitim, sağlık, asayiş ve güvenlik yönünden ciddi düzeyde bir sıkıntının olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, sağlıktaki fiziki sıkıntının önümüzdeki yıl hizmete girecek olan 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi ile ortadan kalkacağını söyledi.

Vali Karaloğlu, ayrıca ilçede yaş sebze ve meyvelerin depolanması amacıyla ihtiyaç arz eden soğuk hava deposunun Mudanya’nın siyah incir yetiştiren Yörükali köyünde oluşturulması için gerekli görüşmelerin ve çalışmaların başlatılmasını istedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün de hazır bulunduğu brifing sonrasında ilçedeki kamu yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Münir Karaloğlu ve beraberindekiler, ilçedeki esnaflara da ‘hayırlı işler’ diledi. Eski Camii önünde ikram edilen lokma tatlısı yiyen Vali Karaloğlu, yolda karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti. Vali Karaloğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bu yıl Mudanya Belediyesi’ne devredilmesiyle ilçede Kent Müzesi haline dönüştürülen Tahir Paşa Konağı’nı ziyaret etti.

Vali Karaloğlu, daha sonra beraberindekilerle birlikte iskelede bekleyen sahil güvenlike ait botla Mudanya’nın Tirilye beldesi ile Kumyaka köyünü daha yakından tanımak ve yatırımları yerinde incelemek üzere ilçeden ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER