ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 08:16

Bursa polisi, uyuşturucu satılan mahalleleri ablukaya aldı

Bursa polisi, uyuşturucu satılan mahalleleri ablukaya aldı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde satıldığı iddia edilen 4 mahalleye 200 polisin katılımıyla baskın düzenledi.


Uygulamalarda bir kişinin üzerinde 200 gram esrar maddesi ele geçirilirken 5 kişi gözaltına alındı. Denetimlere katılan Bursa Emniyet Müdürü, Ramazan ayı boyunca da 250 polisin katılımıyla uygulamaların süreceğini söyledi.

Son zamanlarda uyuşturucu madde 'bonzai' sebebiyle ölüm vakalarının görüldüğü Bursa'da güvenlik güçleri, uyuşturucu satıldığı gazete manşetlerine bile konu olan mahallelerde 200 polisin katılımıyla uygulama başlattı.

Yıldırım ilçesi Meydancılk Mahallesi, Beyazıt, Selimzade ve Hacıseyfettin Mahallesi'ndeki uygulamada durumu şüpheli görülen kişiler üzerinde arama yapıldı. Bir kişinin üzerinden 200 gram esrar maddesi ele geçirilirken üzerinden bir miktar uyuşturucu çıkan iki kişi de gözaltına alındı. Hırsızlık suçundan aranılan bir kişi yakalanırken hırsızlık yapan bir kişi de uygulama sırasında suçüstü yakalandı. Kaçmak isteyen hırsızlık şüphelisi yaşanılan kovalamaca sonrası yakalanarak gözaltına alındı.

"ÜZÜCÜ OLAYLAR SEBEBİYLE UYGULAMALARI ERKENE ALDIK"

Toplamda 5 kişinin gözaltına alındığı uygulamaya katılan Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, "Şehrimizde huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik mahalle toplantıları yapıyoruz. Mahalle toplantıları ve vatandaşlarımızla yapılan toplantılar neticesinde, bize gelen talepler, meydana gelen olaylar, şikayetler, hepsini değerlendirdikten sonra, nerede bir sorun var, nerede bir ihtiyacımız var? Bunları yan yana getirip ondan sonra kontrol ve uygulama planları yapıyoruz. Son günlerde sizlerin de hatırladığı gibi basında, bazı mahallelerde uyuşturucu satıldığıyla ilgili hususlar öne çıkarıldı. Bunlar, önceden yapmış olduğumuz uygulamalarda elde edilen veriler de gösteriyor ki; bu tür uyuşturucu maddelerle mücadele konusunda ciddi bir başarı elde ettik. Dolayısıyla bu başarılardan, yakalamalardan elde edilen malzemelerden dolayı rahatsız olanlar bir kısım şeyleri gündeme getirerek ve yahut da arzu etmediğimiz üzücü olayların meydana gelmesiyle biz bu planlarımızı biraz erkene almış olduk. 8 ayrı nokta üzerinde yaklaşık 200-250 arası personel ve 16 özel timle birlikte asayişe müessir olaylar ile uyuşturucu maddelere karşı; hem satılması hem içilmesi hem de bunların pazarlayıcısı sokak satıcısı denilen şahıslara yönelik bir uygulama başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren Ramazan ayı da başlıyor. İlimizde rahat ve güven içinde bir Ramazanın geçmesi vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması noktasındaki uygulamalarımızı devam ettiriyoruz" diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER