ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2017 Cuma 10:27

Bursa merkezli 8 ildeki "ByLock" operasyonu

Bursa merkezli 8 ildeki "ByLock" operasyonu

FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, 4. sınıf emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu, daha önce görevden uzaklaştırılan 76 emniyet mensubundan 26'sı adliyeye sevk edildi


Bursa merkezli 8 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, 4. sınıf emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu, daha önce görevden uzaklaştırılan 76 emniyet mensubundan 26'sı daha adliyeye gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki işlemleri tamamlanan 26 polis, adliyeye sevk edildi.

Gözaltındaki 36 zanlının ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

- Olay

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün gizli haberleşme sistemi "ByLock" kullanıcısı olan ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevliyken daha önce Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ihraç edilen ya da açığa alınan, 4. sınıf emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu bazı polisler hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Bursa, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bilecik, Kayseri, Tokat ve Manisa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda şüphelilere ait adreslerde arama yapılmıştı. Operasyonda 3'ü 4. sınıf emniyet müdürü 76 eski emniyet mensubu gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 76 polisten 14'ü dün adliyeye sevk edilmiş, 10'u tutuklanmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER