ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 15:56

Bursa Mehteran Tarsusluları çoşturdu

Bursa Mehteran Tarsusluları çoşturdu


Mersin'in Tarsus ilçesinde Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez Etkinlikleri kapsamında kente gelen Bursa Mehteran Takımı verdiği konserle sıcak havaya rağmen Tarsusluları coşturdu. Bursa Mehteran Takımı'nın, Hz. Danyal Meydanı'ndan başlayan yürüyüşü Yarenlik Alanı'nda verdiği konserle son verdi. Geçiş güzergâhında Tarsuslular tarafından büyük ilgi gören mehteran takımı seslendirdiği marşlarla unutulmaz bir gün yaşattı. Mehteran takımının fotoğraf ve görüntülerini almak isteyen Tarsuslular adeta yarışırken, vatandaşlar sıcak havaya aldırış etmedi. Konser sonunda mehteran takımı alkışlarla uğurlandı.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Eshab-ı Kehf’te gerçekleştirilen şenlikte, 19 yıldır Hıdırellez Etkinliği'ni Tarsuslularla coşkulu bir şekilde kutladıklarını, kentte yaşayanlarla milli, dini ve kültürel motifleriyle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Konseri Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülek Belediye Başkanı Tekin Celik, Yeşiltepe Belediye Başkanı Fikri Tüten, Bahşiş Belediye Başkanı Mustafa sarı, Sebil Belediye Başkanı Mehmet Çelik, MHP İlçe Başkanı Hakan Özbelli, oda ve dernek başkanları, gaziler, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş izledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER