ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 18:13

Bursa Karacabey'de 'cezaevinde isyan' tatbikatı yapıldı

Bursa Karacabeyde cezaevinde isyan tatbikatı yapıldı


Bursa'nın Karacabey ilçesinde yapılan 'cezaevinde isyan tatbikatı' başarı ile tamamlandı. Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez'in yönettiği tatbikatta görev alan birimlere, isyanın tatbikat olmadığı haberi verilmedi.

Jandarma, polis, itfaiye, ambulans ve TEDAŞ ekipleri; 'cezaevinde isyan' anonsunun yapılması üzerine tatbikattan habersiz bir şekilde cezaevine ulaşmak için harekete geçti. TEDAŞ ekibi cezaevinin bulunduğu sokağın elektriğini keserken, itfaiye müdahale için hazır bekletildi. Polis ve jandarma cezaevi çevresinde geniş güvenlik tedbiri alırken, sağlık görevlileri de içeri girdi. Görevlerini başarıyla yerine getiren ekipler, durumun tatbikat olduğunu öğrenince tekrar görev yerlerine döndü.

Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, "Adalet Bakanlığı yönetmeliğinde bulunan 'acil eylem tatbikatı' yılda iki kez yapılmaktadır. Kurumların ne kadar zamanda olay yerine gelip gerekli tedbiri aldığı test edildi. Tatbikat başarılı bir şekilde yapıldı." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER