ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:36

Bursa, Hollanda’da tanıtım atağına kalkıyor

Bursa, Hollandada tanıtım atağına kalkıyor


Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, ay sonunda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek kültür fuarı Multifestijn’de Bursa’yı tanıtacaklarını söyledi.

Hollandalı Türk gazetecilerle Medicalpark Hastanesi’nde bir araya gelen Ercoşkun, basın mensuplarını ağırlamaktan son derece hoşnut olduklarını ifade etti.

Ercoşkun, 31.Mayıs ve 1-2 Haziran tarihleri arasında Rotterdam'da gerçekleşecek olan ve Avrupa'nın en büyük kültürel fuarına (Multifestijn) katılacaklarını, burada; Bursa'nın daha iyi tanıtılması noktasında gerekeni yapacaklarının altını çizdi. Türk kökenli Hollandalı gazeteciler, Bursa’nın doğal, tarihi ve kültürel mekanları ile sağlık tesislerini gezdi.

Öte yandan gazetecilerle bir araya gelen Bursa Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Ali Fuat Er, "Dünya ekonomisinin ve pazarların daraldığı bir ortamda, Türkiye'ye çakılır kalınırsa 3-5 yıl içinde önünüz mutlaka kapanacaktır. Mutlaka dünyaya açılmanız gerekiyor.” dedi.

Ali Fuat Er, Hollanda'nın geniş ve engin ticaret tecrübesinden yararlanmak istediklerini söyledi. Er, bu amaçla Bursa Valiliğinin turizm ve özelde sağlık turizmine yönelik çalışmalarını desteklediklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER