ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 14:28

Bursa Büyükşehir Belediyesi, cebe de girdi


 Bursa Büyükşehir Belediyesi, android mobil uygulaması ile hem belediyecilik hizmetlerini hem de kentin tarihi ve turistik mekanlarını canlı görüntülerle vatandaşın cebine taşıdı.

Büyükşehir Belediyesi, tablet bilgisayar kullanımının artması ve andoid işletim sistemli cep telefonlarının yaygınlaşması üzerine android mobil uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama Google Play Store´da da yayınlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki yazılım uzmanları tarafından hayata geçirilen uygulama ile vatandaşlar artık android işletim sistemine sahip tabletleri ve cep telefonları ile güncel haberler, duyurular, etkinlikler, ihaleler, e-yayınlar, projeler, meclis kararları, ulaşım hatları, durakları, bukart bayileri, borç sorgulama, seyahat kartı, evrak, hal fiyatları, mezar yeri, istek şikayet bildirimi ve sorgulaması ve Bursa Büyükşehir Belediyesi´ne ait kurumsal bilgilere istedikleri her yerden rahatlıkla ulaşabilecek. Uygulama belediyecilik hizmetlerine erişimi kolaylaştırmanın yanında Bursa’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik de önemli katkılar sağlıyor. Uygulamada Heykel, yeni stadyum içi ve dışı ve Osmangazi metro istasyonunu gibi noktaların canlı görüntülerini de izleme olanağı sağlıyor. Uygulama sayesinde yakında Emirsultan, Yeşil, Kent meydanı, Ulucami gibi tarihi ve turistik mekanların görüntüleri de canlı olarak paylaşıma açılacak. Böylelikle Bursa’nın tarihi mekanları, dünyanın herhangi bir köşesinden izlenebilecek.

Uygulama; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bursacebinizde.mob adresinden android işletim sistemli telefonlara yüklenebilecek. Ayrıca uygulamanın IOS versiyon çalışmalarının testi de yapılırken, kısa zaman sonra Appstore´dan da indirilebilecek duruma gelecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER