ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 23:28

Burdur'daki cinayet ve intihara teşebbüs


Burdur'da, tüfekle babası ile eski eşi ve baldızını öldüren, ardından intihara teşebbüs eden kişi ile yaraladığı veterinerin hayati tehlikelerinin sürdüğü bildirildi.
Ağlasun ilçesinde yaşanan olayda boşandığı eşi Gamze Kaya (24), baldızı Dudu İrez (42) ve babası Mustafa K'yı (71) av tüfeği ile vurarak öldüren, yoldan geçen veteriner Gökhan Tanrıöver'i (27) yaraladıktan sonra intihar girişiminde bulunan H.K'nın hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Durumu ağır olan Tanrıöver ise ameliyata alındı.
Bu arada H.K. ile Gamze Kaya arasında biri 2, diğeri 5 yaşındaki kız çocuklarının velayet davasının bulunduğu bildirildi.
Merkeze bağlı Kökez köyünde yaşayan H.K, yanında 5 yaşındaki kızı ile görüşmek amacıyla boşandığı eşi Gamze Kaya'nın Ağlasun ilçe merkezindeki evine gitmiş, aralarında çıkan tartışma sonucu K, eski eşi ve baldızı Dudu İrez'e av tüfeği ile ateş etmişti. Kaya ve İrez olay yerinde yaşamını yitirmişti.
H.K, daha sonra Kökez köyüne dönerek babası Mustafa K'yı yanına alarak otomobille Ağlasun-Antalya Kavşağı'na gelmiş, burada babası ile tartışmaya başlayan K'ya bu sırada yoldan geçen veteriner Gökhan Tanrıöver uyarıda bulunmuştu. K, babası ve Tanrıöver'e ateş ettikten sonra tüfeği göğsüne doğrultmuş ve tetiği çekmişti. Baba Mustafa K, olay yerinde ölmüş, ağır yaralanan K. ve Tanrıöver, Burdur Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Tanrıöver daha sonra Isparta'ya sevk edilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER