ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 14:56

Burdur'da gasp ve gasp girişimi iddiası


Gölhisar'da bir akaryakıt istasyonunda silahla gasp yaptıkları, başka bir akaryakıt istasyonunda ise gasp girişiminde bulundukları iddia edilen 5 kişi tutuklandı.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bazı kişi ya da kişilerin Gölhisar ilçesindeki Armutlu Meydanı'nda bulunan bir akaryakıt istasyonundan silah zoruyla bin lira civarında para gasp ettikleri iddia edildi.
Bu kişilerin 29 Ocak'ta ise kent merkezindeki başka bir akaryakıt istasyonunda gasp girişiminde bulundukları ancak başarısız oldukları öne sürüldü.
Olayla ilgili çalışma başlatan Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Gölhisar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Gölhisar Pazar Mahallesi İbni Sina Caddesi'nde bir araca "dur" ihtarında bulundu.
İhtara uymayarak kaçan araçtaki E.D, A.D ve M.D, ara sokaklarda polis ekiplerince gözaltına alındı. Araçta gasp olaylarında kullanıldığı iddia edilen kar maskeleri, 1 kuru sıkı tabanca, bazı suç aletleri ve çalıntı olduğu ileri sürülen malzemeler bulundu.
Bu arada Gölhisar ilçesindeki gasp olaylarına karıştığı iddia edilen O.A. ve U.A, Denizli'nin Acıpayam ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alınarak Gölhisar'a getirildi. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan 5 zanlı, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Bu arada zanlıların farklı tarihlerde Gölhisar, Çavdır ve Acıpayam ilçelerinde 2 yağma ile 3 evden, 1 süt kooperatifinden, 6 kahvehaneden, 1 kantinden, 1 otodan, 2 büfeden hırsızlık ve 2 mala zarar verme olaylarını gerçekleştirdikleri öne sürüldü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER