ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:29

Burç'ta 5 yıldızlı otel konforunda yemekhane

Burçta 5 yıldızlı otel konforunda yemekhane


Burç Eğitim Kurumları bünyesine bu yıl katılan Vural Anaokulu ve İlkokulu, yeni eğitim öğretim yılında 5 yıldızlı otel konforundaki yemekhanesi ile hizmete girecek.

64 bin metrekare bahçesi olan bir alan üzerinde kurulan Burç Vural Okulları bünyesinde birçok sosyal tesisle birlikte günde 10 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede merkezi mutfak da faaliyete geçti. Konu hakkında açıklamada bulunan merkezi mutfak sorumlusu Faruk Akbayır, “Tesisimiz toplamda 10 bin kişiye yemek verebilecek şekilde ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan üretim izin belgesi, ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 ve ISO 10002 yemek üretimi, dağıtımı ve sunum hizmetleri sertifikalarına sahiptir. Mutfağımızda ayrıca öğrencilerin sağlığına zarar vermeyecek güvendiğimiz ve marka ürünler kullanılmaktadır. Gıda mühendisi eşliğinde günlük kalori tüketimi hesaplanarak yemekler yapılmaktadır. Mutfağımız ayrıca gün boyu velilerimiz tarafından gezilip incelemeye açıktır.” dedi.

Mutfakta 4 soğuk hava deposu, tatlı ve unlu mamuller, et işleme bölümü, ön hazırlık ünitesi, sebze hazırlık ünitesi ve ana pişirim bölümünün bulunduğunu aktaran Akbayır, şunları söyledi: “Bütün kullandığımız aletler ve makineler beş yıldızlı otellerin ya da büyük yemek zincirlerinin kullandığı araçlardır. Okullarımızın sosyal alanlarına ek olarak mutfakta ders mutfağı adı altında merkezi mutfağımızın bir bölümde öğrencilerimizin kendi ayakları üzerinde durabilme anlamında anaokulundan ortaokula kadar ders mutfağımızda çocuklar yemek pişirmeyi, unlu mamuller yapmayı, tatlı seçişleri ve salata çeşitleri yapmayı öğrenecekler. Burada uzman aşçılarımızın kontrolünde öğretmenlerimizle beraber, rengârenk güzel önlükler giyecekler. Hem burada eğlenecekler hem de bu anlamda beceri kazanmış olacaklar ve çocuklarımızı bu yönde de hayata hazırlamış olacağız.”


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER