ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 13:53

TBMM Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyeleri 301 kişinin hayatını kaybettiği madene indi

Burası 301 kişiye mezar oldu

301 kişinin hayatını kaybettiği madene indiler...


Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sonrası kurulan TBMM Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyeleri, 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma Holding A.Ş.’ye ait Eynez Maden Ocağına girdi.

Yaşanan maden kazası sonrası kapatılan Eynez Maden Ocağına bilirkişi heyetinden sonra TBMM Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyeleri de girdi. Üç günlük çalışma programı için dün Manisa’ya gelen Ali Rıza Alaboyun başkanlığındaki 17 kişilik Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyeleri bugünkü temaslarına 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma Eynez’deki maden ocağına girerek başladı.

Komisyon üyeleri ilk olarak Işıklar Maden Ocağı İşletme Müdürü Haluk Evinç tarafından brifing aldı. Brifingin ardından Eynez Maden Ocağının açık olan kapısına yönelen komisyon üyelerine burada Mekanizasyondan sorumlu Serdar Bahçekapılı ocakta kullanılan makineleri anlattı. Ocağa girmeden önce komisyon üyelerine gaz maskeleri ve oksijen tüpleri dağıtılırken, İşçilerin eğitiminden sorumlu maden mühendisi Murat Bodur tarafından komisyon üyeleri gaz maskelerinin kullanımı hakkında bilgilendirildi. Bilgilendirmenin ardından komisyon üyeleri teknik bir ekiple 301 maden işçisine mezar olan Eynez Maden Ocağına girdi.

Yaklaşık 2 saat sürmesi beklenen inceleme gezisinin ardından komisyon başkanı Ali Rıza Alaboyun’un bir basın açıklaması yapması bekleniyor.


KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER