ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 12:22

"Bunu ispat etmezsen namertsin"

"Bunu ispat etmezsen namertsin"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında Devlet Bahçeli’ye hodri meydan dedi.


Başbakan Erdoğan'ın gündeminde barış sürecinde gelinen son nokta ve muhalefete bu konuda vereceği yanıtlar yer aldı. Başbakan Erdoğan konuşmasına Kamer Genç'i topa tutarak başladı.  

İşte konuşmasından satırbaşları:

EDEPSİZE ADAM DEMEYE DİLİM VARMIYOR

Aile Bakanımıza ağza alınmayacak ifadelerle saldırı düzenlendi. Bu edepsizliği kınıyorum. Adam demeye dilim varmıyor, müsvette parçası bu adamı partisinden hiç kimse ciddi bir şekilde kınamadı.

Kılıçdaroğlu geçen gün yalancıdan başbakan olmaz demiş. Kılıçdaroğlu haklı. Bu ülkede halk yalancıtı başbakan yapmıyor. Yalancıdan ve edepsizi Meclis'e taşıyandan koruyandan başbakan olmaz.

1 MAYIS KUTLAMALARI

Bazı sendikalar 1 Mayıs'ı bayram değil gerilim günü yapmak için ellerinden geleni yapıyor. 1 Mayıs'ı çatışma alanı haline getrimek isteyenler var. Biz yıllar sonra 1 Mayıs'ı tatil yaptık daha iyi kutlayın diye. Bakın biz 21 buçuk milyon oya sahip bir parti olarak töreni Kazılçeşme'de yapın alanı daraltmak istiorsanız daraltabilirsiniz isterseniz genişletebilirsiniz. 

30 yıl bu ülkeden 1 Mayıs törenleri yapılamazken sizin illa da 1 Mayıs'ı Taksim meydanı olarak istemeniz bana AK Parti hükümetine karşı olmaya çalıştığınızı gösteriyor.  Biz alanda miting yapılmasına değil, samimi bir anlayış bekliyoruz. sayın Kılıçdaroğlu'da bu konuda konuşurken dikkatli olsun. Kendisine hatırlatırım; bu ülkeden bilip bilmeden konuşanı da başbakan yapmazlar. 

Göreve geldiğimizden itibaren hak mücadelesini yanında olduk. Yasa değişiklikleri yaparak emeğe sahip çıktık.  Siz niye kazlıçeşme'de yapmıyor sunuz? Buna müsait bir yer. Sadece bu tür mitingler için iki alan yapıyoruz. Dün akşam kendilerine söyledim. 30 yıl 1 Mayıs törenleri yapılamazken illa da taksim diyorsanız, AK parti iktidarına karşı yapıyorsunuz anlaşılır. 

"SENDİKALARDAN ANLAYIŞ BEKLİYORUZ"

Gidin karanfilinizi koyun, kazancı yokuşunda anma yapın. İçişleri Bakanlığı her türlü tedbiri alacak ve alana girişine yapılmasına izin vermeyecek kutlamaya izin vermeyecek. Kazancı yokuşunda açıklamaya tamam. Ama miting yapma noktasında Kazlıçeşme açık. Sendikalardan inatlaşma değil anlayış bekliyorum.

Kılıçdaroğluna hatırlatmak isterim. Bu ülkede bilip bilmeden konuşanı başbakan yapmazlar. On yıllarca alınterinin istismarı yapıldı. Asgari ücrette yüzde 66 artış var. Biz eritmedik üstüne koyduk. Emeğin hakkını vermek işte budur. İşçinin işçi emeklilerinin maaşları erimedi erimeyecek.

"ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!"

Bahçeli esip gürlüyor, işçiyi memuru ümüğüne kadar sıktınız. Biz slogan atmadık, iş ürettik. Çalışanlar emeğini karşılığını alsın diye samimi gayret içinde olduk. Esnafımız Halkbankası'ndan yüzde 47 ile faiz alıyordu. Şimdi 5-7 aralığında. Elinizi vicdanınıza koyun. Çok ağır bedeller ödedik. Kundaktaki bebekten 90 yaşındaki ninelere kadar nice hayatın solduğuna şahit olduk. Eskişehir'de Akil insan heyetine şehit babası "biz yandık başası yanmasın. Keşke 2004'te bitseydi de yavrumuz yanımızda olsadı" diyor. 

Şehit babasını dileğinin gerçek olması için gece gündüz çalışıyoruz. Aylardır bir tek çocuğumuz terör nedeniyle hayatını kaybetmedi. Ey CHP ey MHP neden bu kadar rahatsızınız? Bu kan sevdası ne? Ölümleri çok seviyorsanız, gidin dağlara yurt dışına gidecek teröristlerin önünü kesin.

İŞÇİ PARTİSİ AÇIKLAMASINA  GÖNDERME!

Sayın Bahçeli, İşçi partisi ile ittifakımız yok diyemiyor. Perinçek'i çok mu özledin. Ne yapacaksın fotoğraf mı çektireceksin. Çok arzu ediyorsan Perinçek'in Bekaa vadisindeki fotoğrafına kendini monte et. Biz bu ittifaklar karşısında geri adım atmayız. Kardeşliği egemen kıldığımız gibi temiz siyaseti de egemen kılacağız. Kan sevdalılarının hangi amaçlara hizmet ettiğini iyi biliyoruz.  

"ŞEREFLİ BARIŞIN KAYBEDENİ OLMAZ"

Hiçbir kardeşim bu yalanlara inanmasın. Kirli savaşın kazananı olmaz. Şerefli barışın kaybedeni olmaz. Kan kanla yıkanmaz. bu sürecin kaybedeni kan aşıkları olacaktır. Bu sürecin kazananı inşallah milletimiz olacaktır. 

Bahçeli 'BOP'un başkanı diyor. İnanın gazeteciler BOP nedir diye inanın bilmez. Ortada BOP diye bir şey kalmadı. Başlamasıyla bitii bir oldu. İtalya Türkiye, Yemen. Çalışma alanları farklıydı. Oralardan nemalanmaya çalışıyorlar. O yüzden CHP kan kaybediyor, MHP yerinde sayıyor. Bahçeli "sipariş üzerine anketler yapılıyor" diyor.

"BUNU İSPAT EDEMEZSEN NAMERTSİN!"

Bahçeli ne yapacağını bilemez halde. Kayışı koptu demiştim şimdi freni patlamış kamyon gibi savruluyor. Ben yine hodri meydan diyorum. Bahçeli ile ilgili iddialaar belgesiyle ortaya koyuyoruz. Belgesini ortaya koyamazsa namerttir. Bunu ispat etemezsen namertsin. O ziyaretine gittiğim şahsın fabrikası var mı? Biz işin takipçisiyiz. Söylüyorum toprak Holdingtir. O şahsın neredeyse elinde gayri menkulleri tasfiye edilmiştir. 

"DÜNÜRLERİNİ İHYA ETTİ" AÇIKLAMASINA CEVAP!

Sayın Bahçeli dünürümü ihya ettiiğim söylüyor. Bir tanesinin taksisi var onunla kazanıyor. Bir tanesi gazeteci yazardır. O da benim için abimdir. Kitaplarıyla ne kazandıysa öyle kazanıyor. Bir tanesi inşaat mühendisi. Sen kendinden haber ver. CHP'de sicili bozuk vekili İstanbul'da gökdelenlerde oğullarımının dairesi olduğunu söylüyor. İddiasını ispat edemezse yalancıdr, namerttir. Çünkü onun Kadıköy'de ne iş yaptığını herkes iyi bilir.  

Akil insanlar heyetini bazı çalışmaları tahrik boyutuyla yansıtılsa da çok güzel kucaklaşmaları aktarıyorlar. Son derece temkinliyiz, tedbirliyiz. Sabotajlara karşı teyakkuz halindeyiz. Şiddetin son bulması içn son derece gayetliyiz. İnşallah bu baharın geri dönüşü olmayacak. Her meselemizi çözerek geleceğe ilerleyeceğiz.

"BİZ YENİ PROJELERİMİZLE MEŞGULÜZ YA DİĞERLERİ?"

Üçüncü köprünün temeli atılacak. Yassıada hatıralarda demokrasi ve özgürlükler adası olacak. Türkiye için ses getirecek önemli bir proje olacak. Ankara-İstanbul hızlı treni 29 Ekim'de açılacak. Biz bu işlerle meşgulüz ya diğerleri?

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER