ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2014 Cuma 21:01

Bunu da yaptılar

Bunu da yaptılar

Kendilerini polis ve asker olarak tanıtıp silah sattılar...


Bolu’da kendilerini asker ve polis olarak tanıtan 3 kişi, memur olma hayali ile organize sanayide çalışan işçiyi 10 bin lira dolandırdıkları iddiası ile göz altına alındı.

İddiaya göre, Bolu’da organize sanayi bölgesinde çalışan E.A. kendisini polis ve asker olarak tanıtan S.İ., S.Ç. ve A.A. ile tanıştı. Şahıslar E.A.’ya düzenledikleri sahte evrak ile emniyet kadrosunda bekçi olarak işe alınacağı taahhüdünde bulundu. Asker olduğunu belirten ve şahısları organize ettiği belirtilen S.İ. ile polis olduğunu belirten S.Ç. ve A.A. işçi ile ile 3 gün boyunca görüştü. Zanlıların müşteki ile görüşmelerinde resmi yollar ile tabanca alması gerektiğini söyledikleri öğrenildi. Silah temin eden zanlılar E.A.’nın 10 bin lirasını alarak kayıplara karıştı. Dolandırıldığını anlayan E.A. durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay ile ilgili soruşturma başlatan Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Masası’na bağlı ekipler zanlıları göz altına aldı. Nitelikli dolandırıcılık suçundan göz altına alınan zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER