ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 10:11

"Bunlar Tayyip Erdoğan'ın mahkemeleridir"


Silivri'de görülen Ergenekon Davası duruşmasına katılmak için cezaevine gelenler arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri de yer aldı. Basın mensuplarına açıklamalar yapan Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile Yalova Milletvekili Muharrem İnce davaya tepki gösterdi. İnce "Bu mahkemeler Tayyip Erdoğan'ın mahkemeleridir." dedi.

Duruşma için Silivri Cezaevi önünde toplanan kalabalık gruplar halinde cezaevinin önüne doğru yürüdü. Jandarma ekipleri, oluşturulan güvenlik kordonu ile göstericilerin duruşma salonuna yaklaşmalarına izin vermedi. Göstericilerin bulunduğu bazı bölümlerdeki jandarma barikatının yıkıldığı gözlendi.

Öte yandan, duruşmayı izlemek için Silivri Cezaevi'ne gelenler arasında CHP'li milletvekilleri Umut Oran, ile Muharrem İnce de yer aldı. Muharrem İnce, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Silivri'de görülen davaya tepkisini dile getirerek Türkiye'nin bunları aşacağını söyledi. İnce, uygulanan düzenin faşizm olduğunu, mahkemelerin de Tayyip Erdoğan mahkemeleri olduğunu ileri sürdü.

Umut Oran ise adil bir yargılanma ve bağımsız, tarafsız bir yargı istediklerini söyledi. Toplanan göstericilerin cezaevi önünde olmalarını normal olarak karşıladığını anlatan Oran, yabancı parlamenterlerin de duruşmayı izlemek için geldiklerini ve dünyanın, Türkiye'de hukukun bağımsız, tarafsız çalışmasını beklediğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER