ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 19:42

Bunalıma giren polis havaya ateş açtı


 İzmir Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru, eşiyle yaşadığı sorunlar sebebiyle bunalıma girince gece saatlerinde havaya ateş açtı. Polis memuru, meslektaşlarının 3 buçuk saat süren ikna çabalarının ardından teslim oldu.

Olay, saat 02.00'de Çiğli ilçesi 6809 ve 6810 sokaklarında bir kişinin havaya ateş açtığı ihbarının alınmasıyla başladı. Resmi asayiş ekipleri, sivil giyimli bir kişinin elindeki silahla havaya ateş açtığını fark etti. Şahsı ikna etmek için araçlarından inen polisler, meslektaşları olan Sinan adlı polisin havaya ateş açması üzerine kendisine yaklaşamadı. Yapılan araştırmada silahlı şahsın İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru olduğu belirlendi. Bunun üzerine Sinan adlı memuru ikna çabaları başladı.

Elindeki silahla havaya ateş açan polis memuru Sinan'ın eşiyle sıkıntı yaşadığı öğrenildi. Polis memuru telsizden eşinin yanına getirilmesini istedi. Bir süre polis telsizinden Sinan adlı meslektaşlarını ikna etmeye çalışan polis ekipleri başarılı olamayınca bu kez polisin görev yaptığı Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nden ekip çağrıldı. Olay yerine gelen Özel Harekat Şube ekibinde görevli polisler de mesai arkadaşlarını ikna etmek için saatlerce dil döktü. Polis, 3 buçuk saatlik ikna çabaları sonunda Sinan'ı ikna ederek silahını aldı. Gözaltına alınan polis, ifadesinin alınması için emniyete götürüldü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER