ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 16:36

Bulvar üstü mahallelerinin kimliği değişecek


Samsun’un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 100. Yıl Bulvarı’nın üst kısmında kalan mahallelerin kimliğinin değişeceğini söyledi.

Kalkanca Mahalle Muhtarı Ramazan Çevik, Karasamsun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım ve Baruthane Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk ile birlikte mahallelerdeki satıh kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Necattin Demirtaş, bulvar üstü mahallelerin geleceğin merkezini oluşturacağını belirtti.

Kent merkezi içerisindeki konutlaşmanın şehri nefes aldıramayacak noktaya getirdiğini kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, "Yeni bir ticaret yeri ve konut alanı yapmak kolay. Zor olan var olanı değiştirmek ve çağa uydurarak yeni merkezler oluşturmak. Avam projesini çıkardığımız kentsel dönüşümle gelişimin önünü açacağız. Yeşil alanı ve çevre düzenlemesi ile modern kentleşmeyi, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Hastane, Anadolu, Zeytinlik, Kökçüoğlu, Fatih ve İlyasköy mahallerinde de sürdürmeyi planlıyoruz. Biz, İlkadım Belediyesi olarak bu konuda kararlıyız. Kentin tüm aktörleri de bu kararlı duruşumuza destek vermelidir.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER