ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 13:09

Bulgaristan'da kanlı çatışma


Bulgaristan'ın kuzeydoğusundaki Lyaskovetz kasabasında akli dengesi bozuk bir kişinin polisle çatışması sonucu bir polisin öldüğü, üç polisin yaralandığı bildirildi.
İçişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, bir okulun yakınında oturan ve yıllardır evinden çıkmadığı belirtilen Petko Savov (53) adlı kişi, defalarca okul müdürü Nikolay Kojuharov'a "okul bahçesinde oynayan çocukların gürültüsünden rahatsız olduğu" şikayetini iletti ve çocukları vuracağı yönünde tehditlerde bulundu. Savov, dün yine okul yönetimine elinde silah ve patlayıcı olduğuna dair tehdit mektubu yolladı.
Olay üzerine Müdür Kojuharov, polisi aradı. Polis, sabah saatlerinde Savov'un evine operasyon düzenledi. Operasyon sırasında polislere ateş açan Savov, bir polisi öldürdü. Olayda ikisi ağır, üç polis yaralandı.
Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Tzvetlin Yovçev, olayla ilgili parlamentoda yaptığı açıklamada, dört av tüfeği bulunan Savov'un silahlı çatışma sonucu yaralı olarak ele geçirildiği söyledi.
Yovçev, iki kez silahlı çatışmanın meydana geldiği operasyonun altı saat sürdüğünü açıkladı.
Saldırganın agresif ve asosyal tavırları ile tanındığı, 2011 yılından bu yana oturduğu evinden çıkmadığı ve annesinin getirdiği yemeklerle hayatını sürdürdüğü açıklandı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER