ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 09:46

Bülent Arınç'tan AA yardımcı muhabir cevabı


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Haber Akademisi mezunu muhabirlerin Anadolu Ajansı’ndan (AA) aylık brüt bin 200 lira maaş aldığını söyledi.

        Bülent Arınç, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in AA'da yeni başlayan muhabirlerin eski muhabirlerden çok maaş alması ile ilgili soru önergesine yazılı olarak cevap verdi.
“AA Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre." diye cevabına başlayan Arınç, Anadolu Ajansı Haber Akademisi bünyesinde yapılan eğitimlerin birinci döneminde mezun olan toplam 37 kişinin yardımcı muhabir olarak ihtiyaç duyulan birimlerde işe başlatıldığını, bunlardan birinin istifa ederek kurumdan ayrıldığını kaydetti.

        Arınç, “Yardımcı muhabir olarak görevlendirilenlerden 31 kişi, toplanan komisyon tarafından muhabir kadrosuna terfi ettirilmiş. 5 kişinin ise 3 ay daha yardımcı muhabir kadrosunda devam etmeleri uygun görülmüştür. Haber Akademisi mezunu muhabirler kurumdan aylık brüt bin 200 TL maaş almaktadırlar. Kadroya geçen muhabirlerin maaşlarında değişiklik yapılmamıştır. Haber akademisinden önce muhabir kadrosunda çalışanların maaşları toplu iş sözleşmesi ile belirlenmiştir. Anadolu Ajansı Haber Akademisi'nden mezun olduktan sonra muhabir olarak işe başlayanların daha önce muhabir olarak çalışanlardan fazla maaş aldıklarına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER