ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 16:05

Bülent Arınç ‘Hıtâmuhu Misk’ programına katıldı

Bülent Arınç Hıtâmuhu Misk programına katıldı


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mustafa İslâmoğlu’nun 2008 yılında Akabe Vakfı’nda başlattığı Esmâ-i Hüsnâ derslerinin sonuncusu ‘Hıtâmuhu Misk’ programına katıldı. Arınç, “İstanbul’da biraz ötede başka topluluklar var, başka duyguların içerisindeler. Ama biz burayı tercih ettik.” dedi.

Bülent Arınç, Mustafa İslamoğlu’nun 5 yıldır verdiği Esmaül Hüsna derslerinin kapanış programına katıldı. Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan programda Arınç’ın yanı sıra binlerce davetli yer aldı.

Programda konuşan Arınç, “Bütün siyasi sıfatlarımızı, mülki sıfatlarımızı bir kenara koyarak bu toplantıya geldik. Esasen böyle bir toplantı ilaç gibi geldi.” diyerek sözlerine başladı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma değinen Arınç, “Böyle bir toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamda ne ifade ediyor diye aklıma geldi. İstanbul’da biraz ötede başka topluluklar var, başka duyguların içerisindeler. Onlar da kendilerince tatmin oluyorlar, sloganları var. Sosyal medyadan paylaştıkları var. İnandıkları yaşam tarzı içerisinde onları mutlu eden şeyler var. Bir başka yerde ise çatışma, kavga ve nefret var. Bir başka yerde bütün bunlardan habersiz yaşayanlar var. Ama biz burayı tercih ettik. Hepimizin alacağı çok büyük dersler var. Biz bugün kulluğumuzu ve rabbimize olan vazifelerimizi hatırlarsak bu İnşallah hepimizin dünya ve ahiret saadetimiz için gereklidir.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER