ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 20:01

Bülent Arınç, Dağ-Der üyeleri ile bayramlaştı

Bülent Arınç, Dağ-Der üyeleri ile bayramlaştı


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Bursa’da, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancak ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni (Dağ-Der) ziyaret etti. Üyelerle bayramlaşan Arınç, Bursa’daki dağ ilçelerinin ve ilçelerden gelen Bursa’da yaşayan insanların sorunlarını bildiklerini söyledi.

Arınç, yaptığı konuşmada, tek kişiye yönelik bir takım çalışmalarla başetmenin çok zor olduğunu ama Bursa’nın bütününde yapacakları çok şeyler olduğuna inandığını ifade etti. Harmancığı, Keles’i diğer ilçeleri ile her şeyin başının yol konusu olduğuna işaret eden Arınç, "Biz de hamdolsun bu konuda, KÖYDES projeleri içinde olsun olmasın, kara yolları kapsamında olsun olmasın, özel idare, il genel meclisi alanında ne yapabiliyorsak, kaldık ki il genel meclisini de sizin içinizden bir arkadaşımız temsil ediyor başkan olarak, bütün elimizden gelenleri yaptık. Büyükşehir, elindeki bütün imkanları kullandı. Zor işler oralarda yol açmak, yollarımızın kalitesini artırmak. Bir kısmına başladık, bir kısmını bitirme noktasına geldik. Size verdiğimiz sözlerin tamamını yapmış olarak inşallah karşınıza çıkacağız. Bu bizim sorumluluğumuz. Başardığımız zaman, ‘sözümüzü tuttuk, bu bizim vazifemizdi’ diyeceğiz.”

“BİRBİRİNİZİ YEMEYİN”

Yakında yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Arınç, şöyle devam etti: “Önümüz seçim, işinizi iyi bilirsiniz. Sizi temsil edecek arkadaşa siz karar verin. İyiye devam edin deyin, değişmesi lazım dediğiniz varsa, onları da söyleyin, birbirinizi yemeyin, birbirinizi destekleyin. Kimi daha çok hizmete layık görüyorsanız, kim daha güzel hizmet eder, kimin daha çok temsil kabiliyeti var, kim halkla iç içe, söyleyin. İl başkanımızın vazifesi o, söz söyleyeceksiniz, onlar değerlendirecek.” Ayrıca, Arınç’a burada, dağ köylerini simgeleyen bir atkı, ekmek ve bayan kostümü hediye edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER