ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 19:24

Bülent Arınç : 7 senedir içimizde ukte

Bülent Arınç : 7 senedir içimizde ukte

Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez başkanlık yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.


Cumhurbaşkanı Seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez başkanlık ettiği toplantı toplantı 4 saat sürdü.

Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantıya AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayı Ahmet davutoğlu da son kez Dışişleri Bakanı sıfatıyla katıldı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç şu açıklamaları yaptı:

"İki Bakanlar Kurulu toplantısı içinde geçen süre içinde en ömnemli olay halkın cumhurbaşkanı oyuyla seçilmesi. Erdoğan'ın yüzde 52 gibi bir oyla cumhurbaşkanı seçilmesini tebrik ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti içinde yapılan değerlendirme toplantıları sonucunda Ahmet Davutoğlu'nun aday olarka gösterilmesi kararlaştırıldı. Bu yetkili organlarımızda yapılan değerlendirmenin sonucuydu. Beğeniyle kaşılandı, hepimizde büyük sevinç meydana getirdi.

Bugünkü toplantıda da bakan arkadaşlarımız, genel başkanlık ve başbakan olarak atanacak olması nedeniyle tebriklerini iletti. Sayın Erdoğan yemin ederek görevine başladığında partiyle ilişiği kesilecektir. AK Parti Genel Kurulu'nda genel başkanlık seçimleri yapılacak ve büyük bir ihtimal Ahmet Davutoğlu genel başkan olarak seçilecek.

"7 SENEDEN BERİ İÇİMİZDE UKTEDİR"

Sayın Abdullah Gül, 28 Ağustos 2007’de yapılan toplantıda seçilmesine müteakip, sayın Ahmet Necdet Sezer, Çankaya Köşkü’nün kapılarını kapatmış bir devir teslim töreni yapmamıştır. Bu, 7 seneden beri içimizde uktedir. Seçilen bir Cumhurbaşkanına karşılama ve ant içme töreni yapılmaması demokrasi ve millet iradesi adına ayıplanacak bir şeydir."

Arınç daha sonra Siirt'te baraj sularında hayatını kaybedenler ve Marmara'da arama yapılan 5 kişi ile ilgili üzüntü duyduklarını dile getirdi.  Irak'taki ve Libya'daki son gelişmeler, çözüm süreci konusunu ele aldıklarını ve Başbakan ile vedalaştıklarını anlatan Arınç, bundan sonraki dönemde hükümetin çok daha başarılı olacağını ümit ettiklerini söyledi. 
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER