ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 13:02

Bulduğu yaralı kartalı eliyle besliyor


narman ilçesinde bir vatandaş yolda bulduğu ve beslemeye başladığı yaralı kartala her gün 1 kilogram tavuk eti yediriyor.
İlçedeki bir kamu kurumunda memur olarak çalışan 3 çocuk babası Ahmet Yavuz (45), 4 gün önce Tuzla Mahallesi'ndeki evinden işe gitmek için çıktığı sırada yol kenarında uçamadığını fark ettiği kaya kartalını gördü. Yavuz, yaralı kartalı alarak evine götürdü.
Göğüs kısmından yaralanan kartalı önce evinde ardından veterinerde pansuman yaptıran Yavuz, evin kiler olarak kullanılan kısmında kartal için yer yaptı. Yaralı kartala özenle bakan Yavuz, günde 1 kilogram tavuk etini de elleriyle yediriyor.
Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanı bulduktan sonra önce evine ardından da veterinere götürdüğünü anlatarak, "Veteriner hekim bana kartalın bir yere çarptıktan sonra yaralandığını söyledi. Tedavisini yaptırdıktan sonra eve getirdim ve tavuk yedirerek besliyorum. Başka da bir şey yemiyor zaten. Biz onu uçacağı zamana kadar besleyeceğiz. Bana alıştığı için saldırmıyor fakat diğer insanlara tepki gösteriyor ve saldırmaya çalışıyor" dedi.
Yavuz'un küçük oğlu Oğuzhan da günlerdir besledikleri kartalın kendilerine çok alıştığını ve çok sevdiklerini ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER