ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 16:33

Bulaç, Mardin’de gazetecilerle buluştu


Gazeteci-Yazar Ali Bulaç, Mardin’de görev yapan ulusal ve yerel medya mensuplarıyla bir araya geldi. Gazeteciler Dil ve Kültür Festivali’ni değerlendirirken, çalışmaları hakkında Bulaç’ı bilgilendirdi.

    Geçtiğimiz pazartesi akşamı Mardin’de düzenlenen, 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali etkinliklerini değerlendirme ve kaynaşma toplantısı Dostlar Sofrası’nda gerçekleşti. Yemekli toplantıda; Gazeteci Yazar Ali Bulaç’ın yanı sıra Mardin Valilik Basın Müdürü Muazzez Kırtay, Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Mardin İl Koordinatörü Yüksel Özdemir, FEM Dershaneleri Genel Müdürü Oktay Ballı ile ulusal ve yerel basın yayın organları temsilcileri hazır bulundu.

    Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç, Mardinli gazetecilerle bir araya gelmekten dolayı memnun olduğunu belirtti.

    Gazeteciler Dil ve Kültür Festivali’ni değerlendirirken, Mardin’le özdeşleşen ve Mardin’in özlemle beklediği tablo olarak değerlendirdi.

    Organize edilen programın, Mardin ruhunun canlandırıldığını işaret eden Valilik Basın Müdürü Muazzez Kırtay, “Kardeşlik, hoşgörü, barış ruhunun organize edilen programla biz kendimizi gördük aynada, ne kadar kendimizi özlediğimizi ne kadar hoşgörümüze hasret kaldığımızı o coşku o heyecanla yaşadık. Dilimizi, dinimizi, bayrağımızı hiç adını duymadığımız ülkelerde dahi öğretiyorlar bunu gerçekleştiren herkese şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

    Mardin’de uzun yıllardır gazetecilik yapan, yerel gazete sahibi ve eski Valilik Basın Müdürü Mehmet Çelik ise dünya çocuklarını Mardinlilerle buluşturmaya kelimelerle ifade edilemez olduğunu kaydetti. Çelik ayrıca organizasyonu düzenleyenleri tebrik etti.

DHA Mardin muhabiri Kadir Üründü de "Bu güne kadar birçok etkinlik izledik, Mardin’de birçok programa katıldık ama hiçbir program Mardin’e bunun kadar yakışmamıştı.” değerlendirmesinde bulundu.

Basın mensuplarının göstermiş olduğu ilgi ve özveriyi vurgulayan, Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Mardin İl Koordinatörü Yüksel Özdemir ise gerek radyo yayınlarında gerekse ulusal ve yerel medyada geniş yer almasından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti. Twetterda TT olduğunu işaret eden Özdemir, “Programımız twetter da dünyada 4., Türkiye de ise 1. sıra da yer aldı. Tüm bu güzellikler sponsorlarımız ve siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın özverili gayretleri ile gerçekleşti. Bu vesileyle 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Mardin İl Koordinatörü olarak bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER