ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 16:47

"Bugüne kadar yapılan hizmetler önsözdü"


Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4 yılda yapılan hizmetleri bir kitabın önsözü gibi değerlendirdiğini, daha çoğunu yapmak istediklerini söyledi.

Muratpaşa, Konyaaltı ve Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Kepez Belediyesi de 4. yıl hizmet toplantısını gerçekleştirdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde 4 yılını değerlendiren Başkan Hakan Tütüncü, yapılan hizmetleri görüntülü olarak anlattı. Göreve geldiği günden bu yana yaklaşık 250 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Tütüncü, gelinen noktayı yeterli görmediklerini, daha da iyi hizmet etmek için çabaladıklarını belirtti. Yapılan yatırımlara kısaca değinen Tütüncü, Kepez’e 4 yılda bir milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırdıklarını kaydetti. Yine 4 yılda 832 kilometre asfalt çalışması yaptıklarını dile getiren Tütüncü, "Halkımız için hizmetin en iyisini tasavvur ettik. Hep daha iyisini yapma gayreti içinde olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımız kitaplardaki 'önsöz' olarak kabul ediyoruz. Daha iyi ve güzeli yapmanın gayreti içinde olacağız. Kepez'de yapılan her güzel iş Antalya markasını besleyen, yücelten, ileriye taşıyan adımlar olacaktır. Ekibimizle teşkilatımızla gelecek tasavvuru içinde çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

“Biz asla kısır çekişmelerin içinde olmadık.” diyen Tütüncü, mazeretlerin arkasına sığınmadıklarını ve hizmetlerini en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. Mesai kavramı gözetmeden hizmet etme çabasında olduklarını kaydeden Tütüncü, bütçesinin yüzde 45'ini yatırıma ayırmış bir belediye olduklarını aktardı. Kimseye borcu olmayan, kendi ayakları üzerinde duran ve geleceğini düzenleyen bir belediye olduklarını belirten Tütüncü, “Anlayışımızda maslahatı idare eden bir anlayış yoktur. Rüzgar ne yönden eserse ona göre yön belirleyen belediyecilik anlayışı yoktur. Bunları elimizin tersiyle reddettik. Biz, fark meydana getirmek, öncülük edebilmek ve her yeni günü 'taze başlangıç' kabul ederek hizmet çıtasını yükseğe çıkartmak istiyoruz." dedi.

YAPILAN VE YAPILACAK OLAN HİZMETLER
Kepez Belediyesi’nin 4 yılda yaptığı başlıca hizmetler şunlar: 59 park tadilatı, 109 yeni park yapımı, 140 dönümlük kent ormanı, Masa Dağı Seyir Terası, 260 kilometre yeni yol, 832 kilometre asfalt çalışması, 255 bin metrekare engelsiz kaldırım, 32 kilometre yağmur suyu drenaj çalışması, 11 taksi durağı yenilenmesi, 27 muhtarlık evi, 9 tarihi sarnıcın restore edilmesi, 6 bin 400 metrekarelik Yörük Parkı, 2 semt konağı, 12 bin 664 tapu tahsisi, 4 çocuk kütüphanesi, 4 okula çadır tarzı spor salonu ve kültür merkezleri hayata geçirildi.

Öte yandan temelleri atılan Antalya'nın en büyük kongre ve sergi merkezi Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi ile Kepez Varsak Park Projeleri'nin de en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER