ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 12:22

Bugün Cumaya giderken dikkatli olun

Bugün Cumaya giderken dikkatli olun


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bugün Türkiye'de Suriye'ye yardım Cuması olacağını belirterek ''Herkesin camilere gelirken hazırlıklı gelmesini, hanımefendilerin de camilere gelmiyor ya da gelemiyorsa eşleri ya da çocukları ile yardımlarını göndermelerini istirham ediyorum'' dedi.
    
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce Manavgat ilçesindeki Silence Beach Otel'de düzenlenen İlçe Müftüleri Toplantısı'na katılmak için Antalya'ya gelen Görmez, toplantıdan ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulundu.
    
Görmez, bugün bütün camilerde Suriye'de iki ateş arasında kalan, açlık çeken, donma tehlikesi ile karşı karşıya olan ilaçsız ve dermansız kalan sivil halka yönelik insani yardım kampanyası başlattıklarını anlatarak, ''Bütün camilerde yardım toplayacağız. Yardım kampanyamız kış boyu devam edecek. Herkesin camilere gelirken hazırlıklı gelmesini, hanımefendilerin de camilere gelmiyor ya da gelemiyorsa eşleri ya da çocukları ile yardımlarını göndermelerini istirham ediyorum'' diye konuştu.
    
Görmez, daha sonra Ankara'ya gitmek için ilçeden ayrıldı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER