ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:10

BUGİAD'dan satış ve ikna eğitimi


 Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD), üyelerine verdiği eğitim desteğine ‘Satış ve İkna İletişimi’ eğitimiyle devam etti. Başarı İletişim Akademi çözüm ortaklığıyla devlet tiyatrocusu ve iletişim uzmanı Adnan Erbaş’ın verdiği eğitimde, ürün satışını yapmanın ve müşteriyi ikna etmenin detayları anlatıldı.

İletişim uzmanı Adnan Erbaş, artık sadece mal üretmenin yetmediğini, pazarlama konusunun da önem arz ettiğini söyledi. Erbaş, şu bilgileri verdi: “Önemli olan nasıl, kimlere pazarlayacağınız ve ürünü kimlerin pazarlayacağı. Bugün müşteri çok değerli. Kolay beğenmiyor, çok seçeneği var. Dünyanın öbür ucundan ürün alabiliyor. Bu sebeple müşteriyle kuracağınız iletişim ön plana çıkıyor. Bunda başarılı olmak için de kaliteli müşteri ilişkisine ihtiyacımız var. Bu kaliteli müşteri ilişkisini sağlayacak ilkeleri anlattık. Kişilerin karşı tarafa güven verip, ürünlerini ve firmalarını daha iyi tanıtması için ipuçlarını aktardık.”

Erbaş; ikna, beden dili, ses dinleme becerileri, müşterinin ihtiyacını anlama ve çözümleme başlıklarında bilgileri uygulamalı anlattı. Sadece satışla iletişimin bitmediğini ve yeni bir sürecin başladığını belirterek, müşteriyi kaybetmeme adına dikkat edilmesi gerekenleri aktardı.

Uygulamaların da yapıldığı eğitime katılanlardan Kerim Turan, eğitimdeki uygulamaların çok faydalı olduğunu belirtti. BUGİAD Eğitim Koordinatörü Yusuf Ok ise eğitimin, katılımcılarla uygulamalar ve örneklemeler sayesinde verimli geçtiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER