ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 22:13

BUGİAD üyeleri, Kırgız işadamları ile iş görüşmeleri yaptı

BUGİAD üyeleri, Kırgız işadamları ile iş görüşmeleri yaptı


Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) üyesi işadamları, Kırgız iş adamları ile ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Merinos Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmelere, BUGİAD üyelerinin yanı sıra 40 Kırgız işadamı katıldı. Kırgızistan’ın kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, geçen yıl bu ülkeye yaptıkları ziyareti hatırlattı.

Ali Fuat Er, Kırgız işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, "Bizler Kırgız halkının ve atalarınızın bizler için savaştığını biliyoruz. O yüzden sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kırgızistan’ın bizde yeri farklıdır. Bu farklılıktan dolayı biz geçtiğimiz yıl BUGİAD üyesi 165 işadamı ile birlikte iş potansiyelini artırmak adına Kırgızistan’a ticaret heyeti düzenlemiştik. Bu gidiş gelişlerin artırılması gerektiğini düşünüyoruz. İstanbul’dan geliyorsunuz, umarım oradaki görüşmeleriniz bereketli geçmiştir. Bugün de Bursa’da umuyorum ki bereketli görüşmeler yaparsınız. Aramızda Kırgızistan’da yatırım yapan arkadaşlarımız var, bunları sayısının artması adına Kırgızistan’a giderek iş olanaklarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum.”

Kırgız Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Almaz Tlenbaev ise Uludağ Üniversitesi’nde okuduğunu ve işadamı olarak 10 sene sonra tekrar Bursa’ya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi. Tlenbaev, ikili iş görüşmelerinin başarılı geçmesini diledi.

Ali Fuat Er, Almaz Tlenbaev’e çini tabak hediye ederken, Tlenbaev de Er’e Kırgızlara özgü kalpak takdim etti. Ardından ikili iş görüşmeleri yapıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER