ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 18:15

BUDO'ya büyük ilgi

BUDOya büyük ilgi


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul ile Bursa arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli ulaşımın sağlanması amacıyla başlatılan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferlerinin ikinci gününde Kabataş’tan saat 18.00’da kalkan Hüdavendigar gemisi için biletler bir saat öncesinden tükendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine başlattığı deniz seferlerinin ikinci gününde tam kapasiteye ulaştı. Büyükşehir Belediyesi’nin Norveç’ten satın aldığı Hüdavendigar ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan kiraladığı Conkbayırı isimli 2 gemi ile seferlerin ilk gününde yüzde 50 doluluk oranına ulaşan BUDO, günün son seferi olan İstanbul Kabataş’tan kalkan 18.00 seferinde yolcu doluluk oranını yüzde 100’e çıkardı. Toplam 319 koltuğun da satıldığı son sefer için biletler seferden 1 saat öncesinden tükendi.

BUDO’nun vatandaşlardan gelen talepler üzerine kurulduğunun altını çizen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Bursalıların kendi gemilerine sahip çıkmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, 2 günlük yolcu ortalamasında yüzde 70’lere çıkmanın da gelecek için umut verici olduğunu kaydetti. Fidansoy, ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

    Yolculuklarında BUDO’yu tercih eden vatandaşlar ise, gemilerin üst düzey konfora sahip olduğunu belirterek, bundan sonra Bursa – İstanbul arasındaki yolculuklarında BUDO’yu tercih edeceklerini dile getirdi.

    Öte yandan vatandaşlar, www.burulaş.com.tr üzerinden satın aldıkları biletleri Bursaray’ın Şehreküstü, Hamitler ve Üniversite İstasyonlarındaki seyahat kartı ofislerinden – kiosklardan bastırabilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER