ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:28

BUDO’nun 100 bininci yolcu sevinci

BUDOnun 100 bininci yolcu sevinci


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa-İstanbul arasında konforlu ve ekonomik ulaşım imkanı sağlanması amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi'nin (BUDO) 100 bininci yolcusu, bugün İstanbul’dan gelen 1 yaşındaki Gökay Yakın, Mudanya’da çiçeklerle karşılandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, BURULAŞ bünyesinde kurduğu BUDO ile vatandaşlar, Bursa ve İstanbul arasında konforlu, kaliteli ve ekonomik ulaşım imkanından yararlanıyor. Bu ay sonuna kadar 100 bin yolcuya ulaşmayı hedefleyen BUDO, nisan ayı bitmeden hedefine ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUDO’nun 100 bininci yolcusunu Mudanya BUDO İskelesi’nde çiçeklerle karşıladı. Annesi Ayşe Yakın ve babası Serdar Yakın ile birlikte, İstanbul’dan 11.30’da BUDO’ya binerek Bursa’ya gelen 1 yaşındaki Gökay Yakın’ı karşılayan Başkan Altepe, BUDO’nun kısa sürede vatandaşların ilgi odağı haline geldiğini söyledi.

BUDO’nun, beklenenden fazla talep gördüğünü anlatan Başkan Altepe, “24 Ocak’ta seferlerine başlayan BUDO, 3. ayını doldurduğu bugün 100 bininci yolcuya ulaştı. Hedefimizi aştık. Yaz boyunca yüzbinlerce yolcuyu taşıyıp en güzel hizmeti vermeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Başkan Altepe, Bursa ve İstanbullu vatandaşların talepleri üzerine seferlerine başlayan ve kısa sürede çok yoğun ilgi gören BUDO’nun seferlerinin ihtiyaç duyulduğu takdirde artırıldığını da sözlerine ekledi.

Gökay Yakın’ın annesi Ayşe Yakın da BUDO’dan çok memnun olduklarını ifade ederek, “BUDO’nun özellikle çocuğu olan aileler için çok önemli bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede rahatça Bursa’dan İstanbul’a ulaşımı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Recep Altepe’ye çok teşekkürler.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER