ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 17:03

"Bu yıl asfaltta rekor kırdık"

"Bu yıl asfaltta rekor kırdık"


Ankara’nın Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, bu yıl asfalt seriminde son yılların rekorunu kırdıklarını söyledi.

Çelik, basın mensuplarıyla Mehmet Akif Mahallesi Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi, Yurt-Kur Polatlı Yerleşkesi arasındaki asfalt çalışmalarını inceledi. Geçen yıl 48 bin ton asfalt attıklarını belirten Belediye Başkanı Yakup Çelik, bu yıl 72 bin ton asfalt attıklarını ve bunu 80 bin tona çıkarmaya çalıştıklarını ifade etti. Çelik, Yeni Adliye Sarayı, Yeni Sanayi Sitesi Devlet Caddesi, şehir merkezi ve Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi bölgesinde asfalt çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Çelik konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu sene sizlerin de takip ettiği gibi Polatlı Belediyesi ilk kez 70 bin tonun üzerinde bir asfalt serimini gerçekleştirdi. Bu bir rekordur, kendimizle yarış içindeyiz, rekabet içindeyiz. Ancak şehrimizin, yollarımızın daha fazla asfalta ihtiyacının olduğunun da farkındayız. Bilhassa yama noktasında ihtiyaçlarımızın olduğunu da biliyoruz. Bu 70- 72 bin tonda kalmıştık, inşallah bu çalışmayla birlikte herhalde 80 bin tonu yakalayacağız.”

Bir gazetecinin, ‘Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, 'Polatlı’nın asfaltını biz döküyoruz’ şeklindeki açıklamasının hatırlatılmasına Başkan Yakup Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendilerine yaklaşık 5 yıl önce yaklaşık 5 bin ton asfalt yardımında bulunduğu cevabını verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER