ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 12:00

"Bu Türk halkına yapılmış bir hakarettir"

"Bu Türk halkına yapılmış bir hakarettir"

Akil İnsan Hülya Koçyiğit'ten MHP Lideri Devlet Bahçe'liye cevap...


Çözüm süreci kapsamında Akil İnsanlar Anadolu’yu karış karış dolaşıyor. Hem halkın nabzını tutuyor, hem de halka çözüm sürecini anlatıyor. 63 kişiden oluşan Akil İnsanlar heyetinde iş adamından sanatçıya çok sayıda önemli isim yer alıyor. Bu isimlerden biri de Türk sinemasının efsanevi oyuncusu Hülya Koçyiğit. Bir aydır Marmara Bölgesi’nde halkla yüz yüze görüşen Koçyiğit, izlenimlerini ve çözüm sürecine bakışını A Haber'e anlatı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendilerine yönelik eleştirileri için "Bu Türk halkına yapılmış bir hakarettir" yorumunu yapan Koçyiğit, "Ben sinema sanatçısıyım. Ve bugüne kadar hep halkımızın hikayelerini anlatmaya çalıştım. Eğer beni mesleğimle küçümseyip eleştiriyorlarsa bu Türk halkına hakaret demektir. Ben Türk halkının değerlerini temsil ettim.... Bazı yaftalar bize yakıştırıldı. Onlar dediğiniz gibi peşin verilmiş yargılardı." dedi.

Başbakan'ın Akil İnsanlar'la ilk toplantıdaki sözlerinden de etkilendiğini dile getiren Koçyiğit, “Israrla artık önümüzdeki bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiği konusundaki ısrarı ve kararlılığını hissettim. Bu cesareti gösterdiğiniz için teşekkür ederim dedi. Bu konuda halkın neler hissettiğini siz net tespit edebilirsiniz. Dolayısı ile sizleri böyle bir göreve davet ediyorum dedi bize…” şeklinde konuştu. 

Usta oyuncu barışı en çok kadınların istediğini vurgularken, ziyaretleri kapsamında onu çok etkileyen bir hikayeyi de paylaştı.

“Bir anne bana dedi ki: 2 tane erkek çocuğum var ve bu terör zamanında askerdeydi. Ben hiçbir gece uyku uyumadım, başımı yastığa koyamadım, hep endişem vardı hep evladım sağ salim dönecek mi diye, geri dönecek mi diye… ve şimdi ikinci evladımı yolladım ve 4 aydır ben huzur içinde uyuyorum.”

Herkesin terörün bitmesini istediğinin de altını çizen sanatçı, “Ben herkesi bu konuda biraz daha sorumlu olmaya davet ediyorum ülkemiz için, ülkemiz insanı için…” dedi.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER