ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 16:17

Bu sandık bir harika dostum!

Bu sandık bir harika dostum!

Antalya Büyükşehir Belediyesi gençleri oy kullanımına teşvik etmek için enteresan bir yöntem seçti.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençleri oy kullanmaya teşvik etmek için kent genelindeki bazı bilboardlara ilginç sözlerin yer aldığı ilan verdi.

Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Tasarım Ofisi tarafından gerçekleştirilen ve hedef kitle olarak gençlerin belirlendiği proje kapsamında ilginç ifadelerin yer aldığı ilanlar kentin belirli noktalarına yerleştirildi.

Şehir merkezinde yer alan bilboardlar, reklam tabelalarının yer aldığı totemler ve otobüs duraklarındaki tabelalarda

"Sandık candır", "Yaşasın bağzı sandıklar", "Sandık çok güzel gelsene", "Bu sandık bi harika dostum", "Oy ver geleceğine sahip çık" şeklinde ifadeler yer alıyor.

Çalışma ile gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerde gençlerin, oy kullanmaları için teşvik edilmesi hedefleniyor.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada, projenin vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri için Antalyalıları motive etmek amacıyla uygulandığını ifade etti.

Aktekin, "Özellikle gençlerimiz oy vermede çok istekli davranmıyor. Arkadaşlarımız gençleri, onların diliyle sandığa çağıracak bir takım slogan arayışına girdi ve böyle bir sosyal sorumluluk projesi geliştirildi" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER